Voodoo

Voodoo jest religią afroamerykańską, stosowaną głównie na Haiti oraz południu USA. Skuteczność tej religii zależy w dużej mierze od wiary w jej skutki. Posiadający wielką wiarę ludzie, mogą wpływać na inne osoby w sposób pozytywny i negatywny. Ludzie praktykujące opisywany tu rodzaj Czarnej Magii wywierają naturalnie niekorzystny wpływ na otaczające ich istoty. Na przestrzeni wieków zmieniał się wygląd lalki, a także przebieg samego rytuału.. Ciężko jest określić czas i miejsce powstania kultury Voodoo, gdyż istniało ono w różnych miejscach globu, w różnym czasie, niezależnie od siebie.

Voodoo
Voodoo

Teorie powstania Voodoo

Pierwsza mówi o tym, jakoby Voodoo było częścią pogańskich religii afrykańskich. Druga teoria głosi, że powstało na skutek połączenia się wierzeń afrykańskich i europejskich, co pozwala nam przypuszczać, że zrodziło się w południowej Europie lub północnej Afryce, tam gdzie stykają się te dwie kultury. Pierwsze wzmianki o Voodoo pochodzą z 2500 roku p.n.e. Pewien mężczyzna po odkryciu zdrady żony uformował figurkę krokodyla i z jej pomocą sprawił, że właśnie te zwierzę pożarło kochanka niewiernej drugiej połówki. Istnieją także dowody na to, że Voodoo było używane w Grecji w czasie wojny Peloponeskiej.

Za użycie Voodoo w Afryce, osoba posługująca się Czarną Magią była wykluczana ze społeczności, natomiast w Europie Inkwizycja karała takie praktyki śmiercią. Mimo usilnych starań ono nadal jest praktykowane, nawet na wysoko zurbanizowanych obszarach. Na Haiti w roku 1791 to właśnie ceremonia Voodoo rozpoczęła powstanie czarnych niewolników i doprowadziła do zniszczenia tamtejszych plantacji i inauguracji niezależnego Haiti. Na samym początku wśród pragnących wolności niewolników pojawił się tajemniczy osobnik znany jako Boukman. Podobno przybył z Jamajki jako mag starożytnego, afrykańskiego kultu duchów. Z niewiadomych przyczyn zdobył bardzo duży wpływ na niewolniczą ludność wyspy. W przeddzień powstania odprawił rytuał składając bogom Afryki ofiarę z prosięcia i nakazując swoim „wiernym” wypicie krwi zwierzęcia. Wielu przypuszcza, że to właśnie dzięki magii Voodoo czterdziestotysięczna armia francuska nie potrafiła stłumić powstania.

Podstawowy przepis na laleczkę

1. Przygotować słomę lub watę.

2. Zmieszać z nią paznokcie, włosy, mocz lub krew ofiary.

3. Zawinąć wszystko dowolnego rodzaju tkaniną.

4. Zaszyć tkaninę białą, bawełnianą nitką.

5. Nadać lalce moc, czyli skoncentrować się na ofierze

6. Wbijać szpilki w miejsca witalne (czaszka, serce, stawy ramion, kolana, ręce, brzuch) lub ścisnąć szyję lalki czarną nitką.

Przy wykonywaniu rytuału należy zachować wielką ostrożność, gdyż urok można odwrócić. W celu zniszczenia laleczki należy ją rozpruć i zakopać w ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *