Spirytyzm

Spirytyzm jest dok stworzona w połowie XIX wieku, przez pochodzącego z Francji Hipolita Ravaila. Według jego teorii po śmierci odłącza się od człowieka „czynnik myślący” i wciela przez reinkarnację w kolejne osoby. Jest to również pogląd uznający istnienie i możliwość porozumienia z duchami.

Spirytyzm
Spirytyzm

Spirytyzm i medium

Zmarli, którzy nie zostali jeszcze reinkarnowani, mogą porozumiewać się z żywymi. Moga to robić bezpośrednio lub przez osoby obdarzone specjalnymi zdolnościami. Taki pośrednik zwnazywany jest medium. Sprzeciwił się temu Hipolit Rivail, który miał dość negowania istnienia duchowości w rozwoju ludzkości. Uważał na przykład, że istnienie duchów może być naukowo udowodnione. Podobno nawiązał kontakt ze zmarłymi poprzez medium, co możliwiło mu to stworzenie systemu filozoficznego – spirytyzmu.

Pod sam koniec XIX wieku spirytyzm osiągnął szczyt popularności, dzięki czemu powstało wiele towarzystw i zgrupowań zajmujących się wywoływaniem duchów. Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych powstałe w 2009 roku zrzesza wszystkich fanów duchów z całego kraju. Zajmuje się promocją i rozszerzaniem doktryny spirytyzmu. Oczywiście wywoływanie duchów nie jest zajęciem do końca bezpiecznym. Możemy przez przypadek przywołać złego ducha, który opęta nasze ciało lub też przywołać takiego, którego nie będziemy umieli się pozbyć. Duchy jednak, potrafią odpowiedzieć na wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi.

10 zasad spirytyzmu

1. Wiara w jednego Boga, który jest wieczny, niezmienny, niematerialny, jedyny, wszechmocny, doskonały, sprawiedliwy i dobry.

2. Świat Duchów to normalny świat, oryginalny i pierwotny.

3. Dusza to wcielony Duch, a fizyczne ciało to tylko jego powłoka.

4. Istnieje ciało pół-materialne, które łączy Ducha z ciałem fizycznym.

5. Duchy charakteryzuje różny stopień rozwoju. Wszystkie udoskonalają się poprzez przejście różnych etapów w Duchowej hierarchii.

6. Ewolucja Duchów odbywa się poprzez wcielanie się tylko i wyłącznie w osobniki gatunku ludzkiego.

7. Duchy wcielone mogą zamieszkiwać rozmaite światy we wszechświecie.

8. Odcieleśnione, czy wędrujące Duchy nie zajmują żadnego konkretnego, ograniczonego regionu. Mogą być gdziekolwiek  w przestrzeni, nawet obok nas, patrząc na nas bez przerwy i niepokojąc. dzięki temu tworzą niewidzialną populację poruszającą się wśród nas.

9. Duchy odcieleśnione i wcielone są od siebie zależne. Ich porozumiewanie się jest podświadome lub pozorne. Duchy odcieleśnione mogą manifestować się spontanicznie bądź poprzez wywołanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *