Podstawowa klasyfikacja magii

Podstawowa klasyfikacja magii. Magia – użycie środków (takich jak rytuały), które, jak się uważa, mają nadprzyrodzoną moc nad siłami natury 2. pozornie cudowne wydarzenie lub skutek 3. coś bardzo imponującego lub doskonałego; cud . Od średnioangielskiej magiki, od starofrancuskiej magique, od łacińskiego magicus

Teraz wszyscy dorastaliśmy z opowieściami, które wiązały się z magią. Wiele historii czytanych dzieciom, a niektóre z najsłynniejszych dzieł beletrystycznych mają magiczne postacie i są osadzone w magicznych światach. Dzisiaj nie będziemy omawiać fikcyjnej magii.

Jaka jest różnica między religią a magią?

Religia i magia są ze sobą powiązane od wieków. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że to to samo. Religia to wiara i szacunek dla nadprzyrodzonej mocy lub mocy, które, jak się uważa, kontrolują ludzkie przeznaczenie. Magia polega na stosowaniu rytuałów, zaklęć, zaklęć i opiera się na określonych formach wiedzy. (odnośnik do Wikipedii)

1) Wróżenie

Wróżenie to próba uzyskania wglądu w pytanie lub sytuację poprzez okultystyczny, znormalizowany proces lub rytuał.

Wróżenia można używać na różne sposoby, na przykład uzyskując informacje o przyszłości, wydarzeniach na świecie lub poznając właściwy sposób postępowania. Inne formy wróżenia to jasnowidzenie i telepatia. Wielu woli używać magicznych luster , aby zagłębić się w zjawiska nadprzyrodzone. 

2)Alchemia

Alchemia jest teorią filozoficzną opartą na idei doskonałości i oczyszczenia. Alchemia była używana od tysięcy lat do tworzenia lekarstw i transmutacji podstawowego materiału w złoto lub srebro.

3) Hermetyzm

Magia hermetyczna to tradycja religijna, filozoficzna i magiczna oparta głównie na tekstach przypisywanych Hermesowi Trismegistusowi . Ludzie mają udział w boskiej naturze „Logosu”, który jest uniwersalnym rozumem.

Podstawowa klasyfikacja magii

4) Zjawiska paranormalne

Magia (paranormalna) jest często kojarzona ze zjawiskami paranormalnymi, takimi jak ESP, telekineza i zdalne widzenie, poltergeisty i nawiedzenia są często powiązane z magią.

5) Czary i magia ceremonialna

Witchcraft lub Wicca to nowy ruch religijny stworzony na początku XX wieku w Anglii przez angielskiego urzędnika państwowego Geralda Gardnera. Opiera się na ezoterycznych praktykach wczesnej nowożytnej Europy. Społeczeństwa spirytystyczne i okultystyczne rozkwitły w epoce wiktoriańskiej. Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, to tajne stowarzyszenie wspierało ceremonialne rytuały magiczne. Ale ostatecznie rozpadło się, gdy członkowie nie mogli zgodzić się co do prawdziwych poglądów religijnych grupy. Wielu członków Złotego Brzasku było chrześcijanami, podobnie jak ich przodkowie. Ale nastąpił napływ wierzeń pogańskich, który ostatecznie doprowadził do fragmentacji Zakonu.

6) Wudu

Znany również jako vodun lub vodou, jest praktyką religijną rozwiniętą na Karaibach z afrykańskich tradycji duchowych.

7)Brujeria

Brujeria może obejmować przekleństwa i przedmioty fizyczne, a także składać ofiary diabłu. W języku hiszpańskim oznacza „czary”.

8) Kaptur

Hoodoo to magia ludowa tradycyjnie praktykowana przez Afroamerykanów i niektórych Europejczyków. Zawiera również elementy praktyk magicznych rdzennych Amerykanów z ich kultury przed przymusową migracją do Ameryki Północnej.

Ogólna klasyfikacja

9) Czary

Terminy czary i czarownicy są ogólnie używane w odniesieniu do magii w niewłaściwy sposób; zaklęcia, klątwy i klątwy są częścią tej formy magii, która jest praktykowana głównie w złych intencjach. Czarownik zwykle odnosi się do kogoś, kto uzyskał nadprzyrodzone moce poprzez naukę lub od złego ducha.

10) Magia Chaosu

Nowoczesna forma magii, w której magik lub jego asystent próbuje zamanifestować fizyczny rezultat poprzez odmienny stan świadomości.

11) Chi, Reiki i inne formy uzdrawiania energią

To miejsce, w którym możemy łączyć się z innymi rzeczami, czy to roślinami, czy zwierzętami. Uważa się, że manipulując Polem, możesz uzdrowić osobę i uczynić ją silniejszą, o ile jej umysł i ciało są gotowe zaakceptować to, co dajesz.

12) Duchowe uzdrowienie

W tego rodzaju magii uzdrowiciel wykorzystuje energię dodatnią, ale czasami do leczenia można użyć energii ujemnej. Jednak uzdrowiciel musi mieć silną wolę i umieć obronić się przed wszelkimi atakami osoby, której pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *