Magia rytualna

Jedną z najstarszych koncepcji magii jest Magia Rytualna. Metoda rzucania zaklęć polegająca na wykonywaniu określonych słów , gestów, działań i ofiar w określonych miejscach i czasie . Magia nie jest kwestią talentu , duchowego oświecenia ani mocy , z którą się rodzisz . Jest to coś, czego każdy może się nauczyć. To stawia Magię Rytualną bliżej technologii niż inne formy Magii Funkcjonalnej. Działa dzięki wiedzy, która została zebrana o świecie przyrody i wykorzystana w określony sposób. A czarownice i czarodzieje są zasadniczo „inżynierami” magii. Ta koncepcja magii sięga najwcześniejszych prehistorycznych form religii.

Magia rytualna

Historie, w których występuje magia rytualna, z pewnością mogą mieć postacie, które znają więcej rytuałów i są lepsze w ich rzucaniu. One mogą być postrzegane jako potężni czarodzieje. Ale podobnie jak w sztuce i sporcie,  każdy może potencjalnie nauczyć się i opanować magię rytualną. To dlatego inteligencja jest uzasadnioną cechą rytualistów.

magia rytualna
magia rytualna

Rytuał zwykle wymaga jednego z następujących elementów do rzucenia: składnika somatycznego (fizycznego), werbalnego lub materialnego, a także ograniczeń dotyczących czasu i miejsca. Może to obejmować Magiczny Gest lub Taniec Magiczny. Rytualiści mogą potrzebować mówić w Języku Magii lub śpiewać Magiczną Muzykę. Może to wymagać ofiar materialnych, takich jak Oko Traszki lub Ofiara Dziewicy. Rytuał może działać tylko wtedy, gdy jest wykonywany w Miejscu Mocy lub wymaga od rytualisty narysowania figurki Magii Geometrycznej. Jest to szczególnie częste w przypadku Rytuału Przywołania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *