Zwierzęta w praktyce magicznej

Zwierzęta w praktyce magicznej. Od najdawniejszych czasów niektóre zwierzęta kojarzone były z praktykami okultystycznymi.

Kot

W starożytnym Egipcie Bast była boginią kotów, a koty w ogóle były czczone. Inne religie i wierzenia patrzą na nie mniej przychylnie, zwłaszcza czarne koty, które mimo dziewięciu żywotów są postrzegane jako pechowe. Tam, gdzie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, lojalnym i posłusznym pomocnikiem, kot jest wybredny i opuści dom, który nie spełnia ich wzniosłych standardów.

Pomimo tego, że zostały udomowione 4000 lat temu, koty zachowują dziką dzikość, którą wyhodowaliśmy z innych zwierząt domowych i hodowlanych. Wędrują. Mogą żyć całkiem szczęśliwie bez nas. Koty to dociekliwe, smukłe stworzenia, które poruszają się tam, gdzie chcą i wybierają, kogo chcą. I według wszystkich relacji, w wielu kulturach, kot wybrał wiedźmę. Czarny kot jest podstawą tradycyjnej karykatury wiedźmy, podobnie jak spiczasty kapelusz czy miotła. Podobnie jak wiedźma, kot jest tajemniczy, nieuchwytny i postrzegany jako zagrożenie przez wielu przesądnych ludzi. Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz wezwać kota w swojej magii, ale sugeruję ukierunkowanie jego zdolności do relaksu i uczynienia każdej przestrzeni własną. Kiedy przytłacza cię życie, wezwij towarzysza wiedźmy. Wszystko zawsze wygląda lepiej po dobrze przespanej nocy.

Zwierzęta w praktyce magicznej. Smok

Smok, podobnie jak większość zwierząt z tej listy, będzie oznaczał różne rzeczy w różnych kulturach. W chińskim zodiaku smok jest piątym znakiem i doskonale pasuje do Lwa — lew jest kolejnym symbolem królów i królowych. Smok może być przerażający lub coś cudownego. W zależności od twojego punktu widzenia, aw opowieściach często strzeże wielkiego skarbu lub tajemnicy.

Smok jest wszechstronny, ale jedna rzecz nie podlega dyskusji: smok reprezentuje moc. Podczas gdy niedźwiedź jest wojownikiem, atakującym zaciekle wrogów, sama obecność smoka wystarczy, by zasiać strach. Trzymaj symbol smoka nad swoim łóżkiem, aby wywoływać prorocze sny i umieszczaj jego wizerunek na szkatułkach z biżuterią i innych skarbach, aby chronić się przed złodziejami. Narysuj lub wydrukuj wizerunek smoka i owiń go wokół czerwonej świecy podczas rzucania zaklęć ochronnych lub używaj w klątwach, by zasiać strach we wrogach. Jeśli masz sekret, żadne zwierzę nie będzie go strzec tak jak smok.

Lis

W opowieściach lis jest oszustem, przebiegłym, który używa uroku i chytrych słów, aby osiągnąć cele. Pomijając mizoginię, zdolność lisa do przechytrzenia wrogów uśmiechem na twarzy i wysoko uniesionym, krzaczastym ogonem, czynią z niego symbol przebiegłości. Idealne stworzenie, do którego można się przywołać, gdy potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu lub wydostaniu się z trudnej sytuacji. Użyj wizerunku lisa potajemnie. Rysując go pod ołtarzami, na dnie świec lub na odwrocie pieczęci. Podczas wykonywania zaklęć, aby dodać dodatkowy element przebiegłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *