Pomocnicy magiczni

Pomocnicy magiczni. Praktyka magiczna często wymusza obecność oprócz rytualisty odpowiedniego zwierzęcia.

Koń

Nic dziwnego, że zwierzę tak blisko związane z sukcesem ludzkości będzie miało dla nas duchowe znaczenie. Gdzie byśmy byli, gdybyśmy nie mieli konia, który by nas niósł? Z jednej strony koń jest przywiązany do słońca, ciągnąc rydwan Apolla. Z drugiej strony koń jest symbolem księżyca i wody — wystarczy zapytać Posejdona, boga morza i konia. To zwierzę może reprezentować zarówno bogów, jak i boginie, dobro i zło, życie i śmierć. Być może więc to jest prawdziwa symbolika konia: Użyteczność. Bez względu na to, w jakim kontekście zobaczysz to zwierzę, zobaczysz, że jest ono dobrze wykorzystywane. W końcu bez konia ludzie nie zaszliby zbyt daleko. W swojej magii przywołaj konia podczas podróży, łącząc jego wizerunek z Raido, runą podróżowania lub kartą tarota Rydwan. Zrób to przed długą podróżą, aby zapewnić sobie bezpieczną podróż.

Pomocnicy magiczni. Sowa

Z przyjemnością dowiesz się, że Strix to rodzaj sów i inne słowo oznaczające czarownicę. Dzielą z czarownicami wiele symbolicznych atrybutów, takich jak samotna praca w nocy pod księżycem i posiadanie mistycznej wiedzy. Hekate, królowa czarownic, ma sowę jako towarzysza. Niektórzy twierdzą, że sowy to złe znaki przepowiadające śmierć, podczas gdy inni twierdzą, że sowy są jasnowidzami — i wiedzą, kiedy umrzesz!

Sowy są utalentowanymi myśliwymi iw przeciwieństwie do innych ptaków, ich duże oczy są umieszczone z przodu głowy, a nie z boku. Mogą również obracać szyje, aby widzieć za sobą. To daje im pełną wizję, nic więc dziwnego, że sowy kojarzą się z wiedzą i proroctwem — dosłownie widzą wszystko . Podobnie jak inne zwierzęta nocne, są związani z okultystyczną mądrością, mając dostęp do tajemnic dostępnych tylko pod osłoną nocy. Kultury na całym świecie wierzą, że sowa jest podróżnikiem między królestwami życia i śmierci. Wezwij sowę podczas wszelkiego rodzaju wróżb, aby pomogła ci „zobaczyć”. Noś ze sobą talizman sowy, aby zyskać mądrość, a gdy tylko usłyszysz pohukiwanie sowy, poproś ją, aby zabrała ci pecha podczas lotu.       

Kruk

Oto szokujący fakt: przeciętne ludzkie IQ wynosi 100, a kruk, w porównaniu, ma IQ 138. Robią narzędzia i rozwiązują zagadki. Potrafią rozpoznawać ludzi po ich twarzach, mogą się uczyć, a nawet rozumiećinne języki. Z tego powodu kruki są symbolami inteligencji. Kruki cieszą się bogatą mitologią i mają reputację chroniących ludzkość, szepcząc szamanom o tym, co ma nadejść. Jednak kruki są również postrzegane jako wróżby śmierci, a ich nawiedzone wezwania pojawiają się w wielu horrorach. Można to przypisać faktowi, że często widuje się ich po bitwie, ucztujących na zmarłych. Wybieram widzieć kruki takimi, jakie są: niesamowicie inteligentne. Są więc oczywistym talizmanem dla poszukujących mądrości, takich jak studenci. Trzymaj obraz kruka w pobliżu niebieskich świec i zapalaj je w każdy poniedziałek, aby pomóc ci w testach, wyzwaniach umysłowych lub przechytrzyć wroga.

2 thoughts on “Pomocnicy magiczni

  1. Zazwyczaj są to zwierzęta o odpowiedniej duchowej predyspozycji. Przybierają postać zwierząt, ale również inne kształty, ożywione i nieożywione. To wielowątkowy temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *