Magiczne animals

Magiczne animals. Wąż – to bardzo oczerniane zwierzę budzi strach w sercach wielu. Być może jest to szczątkowy strach z naszych czasów naczelnych, kiedy zapuszczanie się w trawę oznaczało radzenie sobie z tym trującym zagrożeniem. Może „oczy węża” przerażają ludzi. Może to ich rozmiar (pytony mogą osiągnąć 25 stóp!) Lub sposób, w jaki zrzucają skórę lub ich „rozwidlone języki”, które są teraz synonimem kogoś, komu nie można ufać. Ouroboros to wizerunek węża zjadającego własny ogon, symbolizujący życie i odrodzenie na zawsze.

W Biblii wąż przekonał Ewę do zjedzenia zakazanego owocu i dowiedział się o dobru i złu. Wiedza o wężach jest ściśle związana ze smokami, chociaż węże mają bardziej złowrogie konotacje. Ale zapytaj każdego zaklinacza węży lub osobę, która trzyma węże jako zwierzęta domowe, a powie ci, że te zwierzęta są tak delikatne w trzymaniu jak kocięta. Przywołaj węża, gdy jesteś zastraszany lub ktoś aktywnie działa przeciwko tobie. Narysuj węża na kilku jasnych kamieniach i umieść je w okręgu w pobliżu drzwi wejściowych, a następnie posyp ten krąg czarnym pieprzem i skorupkami jaj za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Możesz również wprowadzić ten krąg do środka i rozszerzyć go, abyś mógł siedzieć w nim podczas rzucania zaklęć ochronnych lub przeciwko wrogom, aby upewnić się, że nie spotkają cię żadne reperkusje.

Magiczne animals. Wilk

Kto nie słyszał opowieści o ludziach zmieniających się w wilki podczas pełni księżyca, by zawrócić o świcie? Albo Czerwonego Kapturka, którego omal nie pożarł wilk w ubraniu jej babci? Chłopca, który wołał wilka? Albo Piotruś i Wilk? Chociaż dzikie wilki starają się unikać ludzi, wizerunek wilka jako zagrożenia jest stary. Te historie nie są tak naprawdę o niebezpiecznych zwierzętach; są alegoriami niebezpiecznych sytuacji i ludzi. Wilk jest zwierzęciem w opowieściach, które reprezentuje niebezpieczną stronę ludzkiej natury i działa jako ostrzeżenie.

Zwierzęta w praktyce magicznej mają bardzo długa historię.

2 thoughts on “Magiczne animals

  1. Chyba każde zwierzę ma instynkt. A instynkt z natury jest magiczny. Bo jest nie do wytłumaczenia. Instynkt nie myli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *