Zwierzęta w magii, cz. 1

Zwierzęta w magii. Starożytni Egipcjanie czcili koty, a wielu bogów przybierało wygląd zwierząt. Lista jest długa. Jednak najbardziej istotne dla nas są zwierzęta związane z czarami. Są to zwierzęta, takie jak koty, ptaki, nietoperze, ropuchy i inne stworzenia, które mają złą reputację. Dzisiaj chciałbym podzielić się z tobą niektórymi skojarzeniami ze zwierzętami, które możesz wykorzystać w zaklęciach, wróżbiarstwie, talizmanach, tworzeniu ołtarzy i po prostu prostych inwokacjach, aby wprowadzić moc każdego z tych zwierząt do swojej praktyki. Skupiłem się tylko na kilku zwierzętach, więc jeśli potrzebujesz czegoś bardziej konkretnego dla swoich intencji, uwierz mi, wszystko, co musisz zrobić, to trochę kopać — istnieje idealny symbol zwierzęcia na każdą potrzebę!

Dzikie czary

1. Nietoperz

Dla niektórych nietoperz jest symbolem zła i śmierci, a strach przed tym zwierzęciem jest głęboki. Dla innych nietoperz jest symbolem nocy i wszystkich ukrytych tajemnic, których można się dowiedzieć, otwierając oczy, gdy wszyscy inni śpią. Dzięki echolokacji nietoperz z łatwością odnajduje drogę w nocy. Przywołaj moc nietoperza przed nocnym wyjściem, rysując małego nietoperza gdzieś ukrytego na swoim ciele, aby nie tracić przytomności po zachodzie słońca. Jeśli walczysz w czasach zamieszania w swoim życiu, zainwestuj w talizman nietoperza — dowolną małą figurkę nietoperza, którą możesz zabrać ze sobą — aby pomóc odnaleźć drogę w ciemności.

2. Niedźwiedź

Niedźwiedź jest wojownikiem. Imię Artemida, bogini łowów, pochodzi od rdzenia słowa „artos”, oznaczającego niedźwiedzia. Zwierzę to trafnie reprezentuje ziemię, aw kulturach europejskich poprzedzających chrześcijaństwo, gdzie nie ma lwów, niedźwiedź zajmuje swoje symboliczne miejsce jako potężny król ziemi, po której wędruje. Co ciekawe, Artemida jest czasami pokazywana z niedźwiedziem i obaj są powiązani z księżycem.

Ursa Major i Minor to również konstelacje związane z tą boginią — odpowiednio Wielka Niedźwiedzica i Mała Niedźwiedzica. Niedźwiedzia należy przywoływać, gdy potrzebujesz siły. Jeśli mieszkasz na półkuli północnej, Wielką i Małą Niedźwiedzicę można zobaczyć przez cały rok, więc wybierz się na zewnątrz przy pełni księżyca i znajdź te konstelacje. Narysuj odcisk niedźwiedzia na podeszwie prawej stopy lub na dłoni prawej dłoni i zapal białą świecę. Proś o siłę, by stawić czoła przeszkodom lub przezwyciężyć przytłaczające przeciwności losu. A kiedy nadejdzie czas, nie okazuj strachu!

Zwierzęta w magii

3. Pszczoła

Symbolika otaczająca pszczołę mogłaby wypełnić książkę. Są pracowici, pracowici, a ich symetryczne plastry miodu są symbolem doskonałości i harmonii osiągniętej, gdy grupa pracuje jako jedna osoba. Mają też mistyczne powiązania z bogami i duchami. Pszczoły miodne wytwarzają miód, święty pokarm bogów, ze światła słonecznego i owoców ziemi, a zatem mają powiązania z transmutacją i boskością. W literaturze możesz rozpoznać imię Dumbledore z Harry’ego Pottera JK Rowling. To słowo pochodzi od staroangielskiej formy słowa trzmiel iw przeciwieństwie do pszczół miodnych, te pszczoły spędzają czas radośnie „bujając się” z kwiatka na kwiatek.

Choć wyglądają na bardzo miękkie i puszyste, pszczoły mogą żądlić, jeśli zostaną sprowokowane, dlatego są symbolem matek chroniących swoje rodziny. Chociaż istnieje kilka sposobów przywoływania pszczoły w magii, myślę, że ich najbardziej godną podziwu cechą jest ich szczególne skupienie i etyka pracy, więc jeśli masz trudności z utrzymaniem motywacji do projektu — zwłaszcza z udziałem innych — użyj symbolu pszczoły jako talizman przypominający, że ciężka praca się opłaca. Noś żółty. Jasnożółte świece. Posłodź herbatę lub tosty miodem. Trzymaj ducha pszczoły pod ręką podczas pracy nad dowolnym projektem, aby „brzęczeć” o nim!

Zwierzęta w okultyzmie

4. Motyl

Często całkiem piękny i mniej zdeterminowany niż pszczoła, która kocha kwiaty, motyl jest symbolem łagodności i niewinności. Greckie słowo określające motyla to psyche , dlatego w wielu kulturach kojarzymy go z duszą. Dla innych motyl jest komunikatorem między nami na ziemi a królestwem duchowym.

Motyl przechodzi uderzającą metamorfozę. Zmieniając się z wijącej się gąsienicy w zapierające dech w piersiach, lśniące jak klejnot stworzenie, które zrywa się do lotu! Zmiana własnego życia nie jest łatwym zadaniem. Ale motyl przypomina nam, że to, że coś wydaje się niemożliwe, nie oznacza, że ​​takie jest. Narysuj czarno-biały obraz motyla i powieś go gdzieś w pobliżu ołtarza. Za każdym razem, gdy aktywnie dokonujesz zmiany na lepsze, pokoloruj małą część obrazu i poświęć chwilę na zastanowienie się nad swoimi postępami. Weź cały obraz zamiast tylko jednego małego fragmentu; zobacz duży obraz, aby zachować motywację. Kawałek po kawałku, dzień po dniu, pracuj nad przekształceniem czarno-białego obrazu w genialny i odważny. To może nie być szybki proces, ale będziesz zdumiony tym, co możesz osiągnąć dzięki wytrwałości i metamorfozie stanu umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *