Znaki zodiaku

Znaki zodiaku. Istnieje 12 znaków zodiaku, a każdy znak ma swoje mocne i słabe strony, swoje specyficzne cechy, pragnienia i stosunek do Życia i Ludzi. Analizując położenie planety oraz Słońca i Księżyca w ekliptyce w sytuacji narodzin, astrologia może dać nam wgląd w podstawowe cechy, preferencje, wady i osoby danej osoby.

znaki zodiaku
znaki zodiaku

Każdy z 12 znaków horoskopu należy do jednego z żywiołów – Powietrza, Ognia, Wody i Ziemi. To elementy reprezentujące rodzaj energii, która działa w każdym z nas. Astrologia ma na celu pomóc nam pomóc te energie osiągnąć i lepiej zrozumieć świat.

Znaki zodiaku

Wodne Znaki

Znaki wodne są bardzo intuicyjne i mogą być tak tajemnicze jak sam ocean, ale często ludzie ich nie rozumieją. Znaki wodne uwielbiają nagość i intymność. Rzadko robią coś otwarcie i zawsze wspierają swoich artystów. Znaki Wodne to: Rak , Skorpion i Ryby .

Ognia znaki

Znaki są namiętne i temperamentne. Szybko się denerwują, ale też łatwo wybaczają. Są poszukiwaczami przygód, ale czasem zbyt niebezpiecznie ich pożądają. Są bardzo silni, ale też uważni. Znaki ognia to inteligentni, kreatywni ludzie, zawsze gotowi do działania. Znaki Ognia to: Baran , Lew i Strzelec .

Ziemi Znaki

Znaki ziemi są „uziemione” i te, które sprowadzają nas na ziemię. Są praktyczni, lojalni i stabilni. Znaki Ziemi to: Byk , Panna i Koziorożec.

Powietrza Znaki

Znaki powietrza są racjonalne, społeczne i kochają informacje i relacje z innymi ludźmi. Są myślicielami, przyjaźni, intelektualnymi, komunikatywnymi i analitycznymi osobami. Kochają spotkania towarzyskie i książki. Lubią udzielać rad, ale potrafią też być bardzo powierzchowne. Choć udzielają rad, ale czasami robią to tylko aby zaimponować. Znaki Powietrza to: Bliźnięta , Waga i Wodnik.

Ogień : Baran, Lew, Strzelec

Ziemia : Byk, Panna, Koziorożec

Powietrze : Bliźnięta, Waga, Wodnik

Woda : Rak, Skorpion, Ryby

Chińska astrologia

Chińska astrologia opiera się na tradycyjnej astronomii. Chiński Zodiak jest jednym z najstarszych znanych systemów horoskopowych na świecie i składa się z dwunastu archetypów, które odwiedzają 1 rok. Według chińskiej astrologii rok urodzenia danej osoby jest reprezentowany przez jedno z tych zwierząt. Dwanaście znaków zwierzęcych lub symbol zodiaku to: Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *