Thelema – szkoła magiczna

Thelema to znana duchowa filozofia / religia założona przez słynnego ceremonialnego maga Aleistera Crowleya.

Thelema - szkoła magiczna
Thelema – szkoła magiczna

Miał nadprzyrodzone doświadczenie ze swoją żoną w Egipcie, które doprowadziło go do napisania tekstu, który, jak twierdził, przepisał dla nie-ludzkiej istoty, która go odwiedziła.

W systemie wierzeń Thelemów istnieje koncepcja znana jako Prawdziwa Wola. Zwolennicy tej tradycji uważają, że osiągnięcie prawdziwej woli, nieskrępowanej ograniczeniami, powinno być głównym celem życiowym człowieka. Mówi się, że ci, którzy są w kontakcie ze swoją prawdziwą wolą, pozostają w całkowitej harmonii ze sobą, naturą i Wszechświatem, całkowicie pozbyli się swoich fałszywych pragnień i złych nawyków i są w stanie połączyć się bezpośrednio z boskością. Prawdziwa wola jest oddzielona od ziemskich pragnień. Odzwierciedla wyższy cel w życiu.

Thelema – system magiczny

Taki system magii zachęca do ćwiczeń fizycznych, umysłowych i duchowych, które wzmacniają wszystkie aspekty ciała i umysłu, dzięki czemu mogą być silniejszymi odbiorcami informacji od bóstw, które czczą.

Thelemici wierzą w starożytny egipski panteon i symbolikę związaną z tymi bóstwami. Najwyższym i najbardziej czczonym bóstwem w Thelemie jest bogini Nuit. Wiele rytuałów magicznego zakonu O.T.O (Ordo Templi Orientis) to kult kapłanki, która poprzez rytuał jest fizycznym ucieleśnieniem samej egipskiej bogini. Praktykujący mogą wtedy udać się do Kapłanki i modlić się do niej, ponieważ przesłania są odbierane bezpośrednio przez Boginię.

W ramach praktyk Thelemy istnieją cztery odrębne sekcje, które mają zostać ustanowione jako prawa. Stały się one dość popularne w społeczności pogańskiej, zwłaszcza koncepcja „Rób, co chcesz, będzie całym Prawem”. „Rób, co chcesz…” – oznacza, że możesz robić, co tylko chcesz, o ile nikogo to nie krzywdzi.

Ale Crowley sformułował swój postulat tak, aby podpowiadał co trzeba zrobić w życiu, żeby połączyć się z Prawdziwą Wolą. Teoretycznie, jeśli podążasz za swoją Prawdziwą Wolą, jesteś w harmonii ze wszystkimi rzeczami i tak naprawdę nikogo nie skrzywdziłbyś. Ale wielu współczesnych pogan to kwestionuje. Uważają, że nie może nimi rządzić etyka moralna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *