Magia świec

Magia świec jest jedną z najprostszych sposobów magicznych osiągania zamierzonych celów

Magia świec
Magia świec

Używanie świecy w rytuale

Po wybraniu świecy należy ja naoliwić lub odpowiednio przybrać. Jest to metoda, dzięki której ustanowisz psychiczne połączenie między tobą a samą świecą. Innymi słowy, ładujesz świecę własną energią i osobistymi wibracjami i projektujesz swoje intencje w wosk, zanim go spalisz.

Aby ubrać świecę, potrzebujesz naturalnego oleju. Wielu praktykujących lubi używać pestek winogron, ponieważ nie mają one zapachu. Inną opcją jest użycie specjalnych olejków magicznych świec z jednego z ezoterycznych sklepów z zaopatrzeniem. Rozpocznij od górnej części świecy i wmasuj olej do środka. Następnie zacznij od podstawy świecy i rozetrzyj olej w kierunku środka, kończąc w miejscu, w którym została pierwsza warstwa oleju. W niektórych tradycjach namaszczenie odbywa się w odwrotny sposób. Zacznij od środka i idź w kierunku dwóch końców.

Jeśli twoja praca wymaga również użycia ziół, okryj świecę naoliwioną w sproszkowanych ziołach, aż zostanie pokryta dookoła. Należy jednak pamiętać, że świeca to tylko narzędzie. Podobnie jak inne narzędzia używane z magicznymi intencjami, świece powinny być oczyszczone duchowo, zanim zostaną włączone do zaklęcia.

Magia świec

Najbardziej podstawowa forma magii świec wykorzystuje kawałek kolorowego papieru, który pasuje do przeznaczenia świecy. Zdecyduj, jaki jest twój cel i zapisz go na kartce papieru.

Jeśli chcesz dobrze zarabiać, zapisz swój zamiar: „Będę dobrze prosperować finansowo”. W niektórych tradycjach zapisywałbyś swój cel w magicznym alfabecie, takim jak tebański czy enochiański. Ponieważ jest to praca zorientowana na pieniądze, wybralibyśmy złotą lub zieloną kartkę papieru i świecę tego samego koloru. Zapisując swój cel, wizualizuj, jak go osiągasz.

Pomyśl o różnych sposobach realizacji celu, na przykład o podwyżce w pracy. Być może niespodziewanie pojawi się ktoś, kto był ci winien pieniądze, aby spłacić swój dług. A może dostaniesz duży czek ze zwrotem podatku!

Po zapisaniu celu złóż kartkę, koncentrując się przez cały czas na swoich zamiarach. Niektórzy lubią przy tym wypowiadać zaklęcie. Nie musi to być nic wymyślnego. Możesz użyć czegoś tak prostego, jak:

Przydałoby mi się dzisiaj trochę gotówki.

Duże pieniądze przychodzą do mnie,

Jak chcę, tak będzie.

Umieść jeden róg złożonego papieru w płomieniu świecy i pozwól mu się zapalić. Trzymaj papier tak długo, jak to możliwe (nie parząc sobie palców), a następnie umieść go w ogniotrwałej misce lub kotle, aby resztę spalić samodzielnie. Pozwól świecy całkowicie się wypalić. Gdy świeca się stopi, wyrzuć ją, zamiast oszczędzać do ponownego użycia. Zwykle ze świecy nie zostaje wiele poza kawałkiem wosku. Możesz ją zakopać na zewnątrz lub zutylizować w dowolny sposób.

Magia świec do wróżenia

W niektórych magicznych tradycjach świece są używane do celów wróżbiarskich. Dwie najczęściej używane metody wróżenia ze świec to odczytywanie wosku i sposobu, w jaki świeca faktycznie się pali.

Aby odgadnąć sposób, w jaki pali się świeca, musisz zwrócić uwagę na to, czy świeca pali się nisko, czy wysoko. Czy migocze, czy też jest więcej niż jeden płomień. Dwa płomienie mogą oznaczać, że ktoś ze świata duchów pomaga ci osiągnąć cel. Nawet kolory znalezione w płomieniu mogą dać ci wskazówkę co do skuteczności twojego zaklęcia. Ale nie ma zgody co do tego, co oznaczają te znaki. Podczas gdy niektórzy praktykujący uważają, że świeca, która płonie wysoko i silnie sygnalizuje, że czyjeś życzenie zostanie spełnione, inni wskazują, że długość i jakość knota może wpływać na sposób spalania świecy, podobnie jak otwór wentylacyjny. Skoncentruj się bardziej na swoim zamiarze niż na tym, jak pali się świeca.

Z drugiej strony, jeśli chcesz odgadnąć, czytając wosk ze świecy, musisz wrzucić stopiony wosk do miski z zimną wodą. Wosk stwardnieje niemal natychmiast i utworzy kształty. Użyj tych kształtów, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, tak jak gdybyś czytał liście herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *