Rodzaje Kart Tarota

Rodzaje kart Tarota. Przeczytanie kart tarota może wyczarować obrazy siwowłosych kobiet w chustach z kryształowymi kulami, ale tarot to coś więcej niż mistycy i czary. Być może jednym z najczęstszych nieporozumień na temat odczytów tarota jest to, że mają one na celu stworzenie planu na twoją przyszłość – bardziej jak Magiczna kula niż narzędzie do zagłębienia się w twoją obecną psychikę. W rzeczywistości, odczyty tarota są lepiej rozumiane jako sposób na zbadanie sił działających w twojej obecnej sytuacji i zapewnienie wglądu w rzeczy w twoim życiu, nad którymi możesz pracować lub zmienić, aby osiągnąć swoje pragnienia lub cele.

Rodzaje kart Tarota

Talie tarota były pierwotnie – a w niektórych krajach nadal – używane w zwykłych grach karcianych.

Przez lata opracowano wiele różnych talii do różnych zastosowań w różnym stopniu okultyzmu. Większość z nich nadal istnieje, a każdego roku pojawia się ich coraz więcej. Ta lista nie jest w żaden sposób wyczerpująca, ale oto kilka moich ulubionych, jeśli chcesz zacząć.

Pokład jeźdźca oczekującego

Jeśli jesteś stosunkowo nowy w tarocie, prawdopodobnie jest to talia , którą wyobrażasz sobie, gdy myślisz o tarocie. Ta talia, składająca się z klasycznej arkany mniejszej i większej. Została po raz pierwszy opublikowana w 1910 roku przez mistyka i naukowca AE Waite, a zilustrowana przez Pamelę Coleman Smith. Smith, siostrzenica wielkiego amerykańskiego malarza Samuela Colemana, którego twórczość stała się synonimem tarota w większości anglojęzycznego świata, zmarła nie zdając sobie sprawy z wkładu, jaki wniosła.

Thoth Tarot

Nakreślona przez angielskiego okultystę i magika Aleistera Crowleya Talia Thota (ukłon w stronę rzekomego pochodzenia starożytnego Egiptu). Została po raz pierwszy opublikowana w 1969 roku. Była to kolejna talia zilustrowana przez kobietę, Lady Friedę Harris, która ściśle współpracowała z Crowleyem przy rysowaniu i rysowaniu.

Dzikie nieznane

Stosunkowo nowe podejście do starożytnego tarota. The Wild Unknown czerpie ze starożytnej mądrości i ducha zwierząt, aby zapowiadać zarówno teraźniejszość, jak i nakreślać możliwości na przyszłość. Napisana i zilustrowana przez Kim Krans w 2012 roku, talia wyszła z kolektywu The Wild Unknown. Kim zaczęła prezentować swoje prace i publikacje w 2007 roku. Od tego czasu The Wild Unknown rozrosła się, stając się zarówno społecznością internetową, jak i IRL, która łączy poszukiwaczy, artystów, i mistycy.

Rodzaje kart Tarota. Zaczarowany Tarot

Pomyślany przez ten sam zespół męża i żony, który ożywił talię Zerner-Farber. The Enchanted Tarot jest pomysłem Amy Zerner i Monte Farber. Opiera się na założeniu, że jakiekolwiek pytanie, na którym skupiasz się w danym momencie, zostanie ujawnione w kartach. Czytania nie muszą odbywać się osobiście; Zerner i Farber twierdzą, że odczyty online działają równie dobrze, jeśli masz takie same intencje.

Nowy Mityczny Tarot

Praca Giovanniego Caselli. Talia przedstawia boginie, bohaterki, bogów i bohaterów z mitologii greckiej. Aczytelników nowomitycznych stron tarota zachęca się do korzystania z tych przedstawień jako archetypów wyjaśniających wzorce we współczesnym życiu codziennym.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj tarota preferujesz, czytanie go może być sposobem na zanurzenie się we własną psychikę. Na zbadanie cech osobowości, wzorców i relacji, które mogłyby wykorzystać przewartościowanie. . Nie masz nic do stracenia poza swoim sceptycyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *