Magiczna moc mantry

Magiczna moc mantry. Chociaż często łatwo jest być silnym psychicznie , gdy życie idzie dobrze, twoja prawdziwa siła uwidacznia się w przeciwnościach losu. Utrata ukochanej osoby, problemy zdrowotne, problemy w związkach i kłopoty finansowe to tylko niektóre z trudności, z którymi boryka się większość ludzi w takim czy innym czasie.

Sposób, w jaki myślisz o nieuniknionych przeszkodach życiowych, wpływa na twoją zdolność radzenia sobie w trudnych czasach. Rozwijanie produktywnego wewnętrznego dialogu jest jednym z najbardziej produktywnych sposobów, w jakie silni psychicznie ludzie budują swoje mięśnie umysłowe . Powtarzanie pozytywnych, ale realistycznych afirmacji może zagłuszyć negatywne myśli, które mogą Cię powstrzymać.

Magiczna moc mantry

Oto dziewięć rzeczy, o których należy pamiętać, gdy przechodzisz przez trudne chwile.

1. Mam to, czego potrzebuję, aby przez to przejść.

Myślenie takie jak „nie mogę tego zrobić” lub „to nie jest sprawiedliwe” spowoduje, że poczujesz się pokonany. Zamiast nalegać, że potrzebujesz więcej, pamiętaj, co już masz. Jeśli dotarłeś tak daleko w życiu, z pewnością masz już pewne umiejętności, narzędzia i zasoby.

2. Życie zgodnie z moimi wartościami jest tym, co naprawdę się liczy.

Będą ludzie, którzy cię nie polubią, i czasy, w których ludzie będą się nie zgadzać z podejmowanymi przez ciebie decyzjami. Ale twoim zadaniem nie jest zadowolenie wszystkich. Bądź na tyle odważny, aby żyć zgodnie ze swoimi wartościami, nawet jeśli oznacza to podejmowanie niepopularnych decyzji.

3. Porażka jest częścią drogi do sukcesu.

Porażka nie jest zabawna, ale bicie się za to nie pomoże. Za każdym razem, gdy upadasz, jest to dowód, że pokonujesz nowe granice. Pamiętaj, że każda porażka jest okazją do stania się silniejszym i lepszym.

4. Wszystko co mogę zrobić to najlepiej jak potrafię.

Wymaganie od siebie doskonałości przyniesie więcej szkody niż pożytku. Niezależnie od tego, czy prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, której naprawdę potrzebujesz, czy masz ostatnią szansę, aby spróbować awansu, upieranie się, że nie ma miejsca na błędy, zwiększy Twój niepokój. Trochę współczucia wobec siebie pomoże ci osiągnąć szczyt.

Magiczna moc afirmacji

5. Za pięć lat to nie będzie miało takiego znaczenia, jak sądzę.

Zachowaj tymczasowe problemy w perspektywie, przypominając sobie, że emocjonalny ból, niepokój lub zamieszanie nie będą trwać wiecznie. Wiele z dzisiejszych kluczowych decyzji i poważnych zmartwień w rzeczywistości nie będzie miało większego znaczenia za kilka lat.

6. Jestem silniejszy niż mi się wydaje.

Poważny problem zdrowotny lub utrata bliskiej osoby może być bardzo trudna do opanowania. Ale katastroficzne przepowiednie, takie jak „Nigdy nie wyzdrowieję z tego” lub „Nigdy już nie będę szczęśliwy”, tylko cię sprowadzą na dół. Przeciwności losu często ujawniają ukrytą wewnętrzną siłę, o której istnieniu nigdy nie wiedziałeś.

7. Poradzę sobie z uczuciem dyskomfortu.

Pozostawanie w swojej strefie komfortu może być kuszące, ale przetrwanie trudnych czasów często wymaga zrobienia czegoś innego. Chociaż emocje takie jak strach, zakłopotanie i rozczarowanie są niewygodne, nie zabiją cię. Bądź gotów stawić czoła tym emocjom, a zyskasz pewność, że będziesz w stanie poradzić sobie z dyskomfortem.

Siła afirmacji

8. Kontroluję to, jak myślę, czuję i zachowuję się.

Obwinianie innych za to, co dzieje się w Twoim życiu, nie pomoże w Twojej sytuacji. Uznanie, że masz kontrolę nad tym, jak myślisz, czujesz i zachowujesz się, może dać ci siłę do jak najlepszego wykorzystania okoliczności lub stworzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.

9. Byłem już wcześniej powalony i mogę znowu wstać.

Spójrz wstecz na czasy, w których wytrwałeś wcześniej. Przywołanie hartu ducha w radzeniu sobie z przeszłymi zmaganiami może pomóc ci zebrać siły do ​​radzenia sobie z bieżącymi problemami.

Samo dawanie sobie pozytywnych afirmacji niekoniecznie zmieni twoje życie – sposób, w jaki myślisz, jest tylko jednym z trzech podstawowych czynników siły psychicznej . Ale zdrowa rozmowa z samym sobą pomoże ci poczuć się lepiej i zainspiruje cię do bardziej produktywnego zachowania, co jest kluczem do przetrwania trudnych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *