Pozytywna wizualizcja

Pozytywna wizualizacja. Albert Einstein powiedział kiedyś: „ Wyobraźnia jest wszystkim. To zapowiedź nadchodzących atrakcji życia. „Jednak w świecie, który często jest zbyt skupiony na namacalnych rezultatach, ludzie często zapominają o potężnej zdolności umysłu do kierowania wydajnością.

Pozytywna wizualizacja to technika odnowy biologicznej, która była używana od wieków w celu przygotowania umysłu. Jest to proces używania wyobraźni do wizualizacji pożądanego przyszłego rezultatu, zwłaszcza takiego, który w chwili obecnej może wydawać się niemożliwy.

Pozytywna wizualizacja. Ćwicz swój umysł

Ta technika jest tajną bronią sportowców, o których wiadomo, że podczas treningu ćwiczą w myślach różne scenariusze. Roger Bannister , pierwszy człowiek, który przebiegł milę w czasie krótszym niż cztery minuty, wyobraził sobie siebie na początku linii, a następnie wyobraził sobie bieganie w kółko w myślach. Jeśli chodzi o sam wyścig, był to tylko kolejny powtórka tego, co już ćwiczył w swoim umyśle. Zwycięstwo stało się naturalnym przedłużeniem schematu.

Pozytywna wizualizacja
Pozytywna wizualizacja

Dlaczego to działa

Proces wizualizacji tworzy nową ścieżkę neuronową, która stymuluje nasze ciało do działania w sposób zgodny z naszą wyobraźnią.

To dlatego możesz obudzić się ociekając potem, z bijącym sercem, gdy masz koszmar, i dlatego możesz krzyczeć, oglądając przerażający film, nawet jeśli tak naprawdę nie grozi ci niebezpieczeństwo.

Umysł tworzy nowe rzeczywistości

Zjawisko wizualizacji można wykorzystać na swoją korzyść w wielu dziedzinach życia. Wykonując wcześniej pracę umysłową, możesz przekroczyć swoje postrzegane granice , zbudować pewność siebie i zmniejszyć energię potrzebną do osiągnięcia celu.

Porozmawiajmy o tym, jak ta technika wygląda w praktyce:

Wizualizuj cały proces… 

Co ciekawe, to nie wizualizacja celu końcowego prowadzi do poprawy wydajności, ale raczej wizualizacja procesu osiągania celu końcowego. Prawdziwą korzyść uzyskuje się poprzez wielokrotne powtarzanie rzeczywistych kroków, które będziesz musiał podjąć w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *