Praktyka Brujeria

Praktyka Brujeria. Magia była prawdopodobnie praktykowana od początku pisanej historii. Wyewoluował z potrzeby wyjaśnienia i kontrolowania środowiska, które często było wrogie i zabójcze. Świat, niebo, gwiazdy i planety, narodziny, choroby i śmierć to tylko niektóre z wielu rzeczy, które intrygowały wczesnych ludzi. Musiały wydawać się tajemnicze i kontrolowane przez nieznane, potężne siły. Wysiłki zmierzające do wyjaśnienia tajemnic świata i znalezienia sposobów kontrolowania przynajmniej niektórych z nich dały początek wielu magicznym praktykom i rytuałom manipulowania pogodą, przemieszczaniem się zwierząt, płodnością, chorobą, śmiercią i innymi pozornie niekontrolowanymi siłami. W procesie odkrywania i wyjaśniania swojego świata ludzie zaczęli rozwijać prymitywną naukę. Która ostatecznie doprowadziła do lepszego zrozumienia astronomii, medycyny, chemii,

Praktyka Brujeria

Manifestowanie złego oka, rzucając zaklęcia powodujące chorobę fizyczną lub psychiczną, powodując pecha, a nawet śmierć. Brujowie tworzą lalki, w które wkładają kawałki włosów ofiary, obcięte paznokcie lub fragmenty ubrania. I skupiają swoje złe zamiary na miniaturowym przedstawicielu przeklętej osoby. Jeśli anglojęzyczny lekarz z nowoczesnymi technikami medycznymi nie może wyleczyć kogoś, kto nagle zachorował, podejrzewa się, że przyczyną problemu jest bruja.

Uważa się również, że Brujowie są znakomitymi zmiennokształtnymi, posiadającymi nadprzyrodzoną zdolność przekształcania się w sowy, kojoty lub koty. Pod postacią zwierzęcia mogą szpiegować potencjalne ofiary. A nawet podawać miksturę do jedzenia lub wody swojego niczego niepodejrzewającego kamieniołomu lub ukrywać zaklęcie pechowe na swoim terenie. Istnieją pewne amulety lub rytuały, które zapewniają pewną ochronę przed brujas. Ale jedynym pewnym sposobem na pozbycie się ich złych uczynków jest skorzystanie z usług curandero. Czasami curandero jest w stanie skontaktować się z bruja w nadprzyrodzony sposób i zażądać usunięcia klątwy lub zaklęcia. W cięższych przypadkach curandero może rzucić zaklęcie na bruja. I pokonać ją na poziomie duchowym, aby zmusić ją do usunięcia zła skierowanego na ofiarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *