Misterium Tarota

Misterium Tarota. Klasyczna talia inspirowana Rider-Waite składa się z 78 kart i zawiera broszurę wyjaśniającą głębsze znaczenie każdej z nich.

Cesarzowa, Wisielec. Rydwan. Sąd. Dzięki wielowiekowej ikonografii łączącej mieszankę starożytnych symboli, alegorii religijnych i wydarzeń historycznych, karty tarota mogą wydawać się celowo nieprzejrzyste. Dla osób z zewnątrz i sceptyków praktyki okultystyczne, takie jak czytanie kart, mają niewielkie znaczenie we współczesnym świecie. Ale bliższe spojrzenie na te miniaturowe arcydzieła ujawnia, że ​​moc tych kart nie pochodzi z jakiegoś mistycznego źródła – pochodzi ze zdolności ich małych, statycznych obrazów do naświetlania naszych najbardziej złożonych dylematów i pragnień.

misterium Tarota
misterium Tarota

Im dłużej pracujesz ze swoją talią, tym bardziej zaznajomisz się z jej symboliką, ale oto krótkie wprowadzenie do tego, co reprezentuje każda karta.

Misterium Tarota

Wielkie Arkana

W klasycznej talii występują dwa główne typy kart : Wielkie Arkana i Małe Arkana. Zaczynając od „Głupca” na zero, a kończąc na „Świat” na 21, Małe Arkana reprezentuje podróż głupca, gdy uczy się lekcji na swojej ścieżce. Pociągnięte podczas czytania tarota reprezentują nadrzędny temat i skłaniają nas do zastanowienia się nad szerszym obrazem.

Mniejsze Arkana

Istnieje 56 kart arkan mniejszych, podzielonych na cztery kolory: buławy, kielichy, miecze i pentakle.

Podczas gdy Wielkie Arkana reprezentują szersze tematy, Mniejsze Arkana dotyczą większej liczby codziennych okoliczności. To nie znaczy, że są mniej ważne! Jeśli Wielkie Arkana to pora roku, Mniejsze Arkana to pogoda.

Buławy

Świat buław związany jest z żywiołem ognia, zajmującym się naszą pasją i energią.

Kielichy

Świat kielichów jest połączony z wodą, która kojarzy się z emocjami, uczuciami i intuicją, dla mnie chodzi o te wewnętrzne wody, wewnętrzne, emocjonalne doświadczenie.

Miecze

Świat mieczy jest połączony z powietrzem i sferą mentalną.

Pentakle

Pentakle są połączone z ziemią i jako takie dotyczą świata materialnego, podczas gdy często są kojarzone z pieniędzmi, ale mogą również symbolizować nasze wartości, wartość i poczucie bezpieczeństwa.

Co to znaczy, że Twoja karta jest do góry nogami?

Ponieważ tarot ewoluował przez lata, wiele standardów zostało unieważnionych, ustępując miejsca bardziej intuicyjnemu stylowi czytania.

Odwrócona karta niekoniecznie odwraca znaczenie. To teksturuje i dostosowuje doświadczenie.

Koniec końców, czytanie tarota jest zawsze procesem osobistym, a każda karta jest pod Twoją własną, unikalną interpretacją. Gdy już zrozumiesz podstawy, możesz pozwolić, by zadziałała intuicja.

Tarot jest niezwykłą Talią, która inspirowała przez wieki wielu okultystów, podczas gdy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *