Magiczne źródło sukcesu

Moc umysłu

Magiczne źródło sukcesu. Kiedy wizualizujesz, co chcesz osiągnąć, świadomie postanawiasz poszukać informacji o sytuacji, która poprawi Twoje wyniki. Wizualizacja jest treningiem dla twojego umysłu w taki sam sposób, w jaki ćwiczenie mechaniki gry jest treningiem dla twojego ciała. Dobrzy gracze będą trenować swoje umiejętności. Wielcy gracze będą też trenować swoje umysły.

Magiczne źródło sukcesu. Dwa rodzaje wizualizacji

Istnieją dwa główne typy wizualizacji w psychologii wydajności: wizualizacja wyników i wizualizacja procesu.

Wizualizacja wyniku ma miejsce wtedy, gdy wyobrażasz sobie swój końcowy cel. Na przykład widzisz siebie trzymającego trofeum po turnieju i świętującym.

magiczne źródło sukcesu

Wizualizacja procesu polega na wyobrażeniu sobie każdego kroku, jaki trzeba wykonać, aby osiągnąć swój cel końcowy. Na przykład opisujesz swoje nawyki treningowe i treningowe oraz wizualizujesz wykonywanie tych nawyków najlepiej, jak potrafisz.

Jak wszystkie rzeczy związane ze zdrowiem psychicznym, każdy będzie preferował własny rodzaj technik wizualizacji. Na przykład wielu bezkontaktowych sportowców woli „odczuwać” zwycięstwo i angażować swoją reakcję kinestetyczną.

Sportowcy w bardziej agresywnych sytuacjach podczas występu mogą bardziej skoncentrować się na swoich działaniach. Na przykład koszykarz może sobie wyobrazić, że jego nogi są mocne, a strzał miękki do obręczy.

Ostatecznie wizualizacja nie jest podejściem uniwersalnym. Ale niezależnie od tego, co wizualizujesz, możesz chcieć znaleźć frazę wyzwalającą lub słowo kluczowe, które pomogą Ci skupić się na dokładnym obrazie, który chcesz w swoim umyśle.

Pierwszy krok do wizualizacji

Jeśli jesteś nowy w wizualizacji, powinieneś zacząć od czegoś, o czym wiesz, że już dobrze sobie radzisz — czegoś, w czym już ci się udało. To zapewni ci podstawę wizualizacji; w tej sytuacji przypominasz sobie uczucia i emocje, których już doświadczyłeś.

Kiedy już będziesz w stanie odtworzyć w swoim umyśle swoje przeszłe doświadczenia, wtedy jesteś gotowy na przyszłą wizualizację.

Stwórz wyraźny obraz

Następnym krokiem jest wyjaśnienie celu. Będziesz chciał mieć nadrzędną wizję tego, co chcesz osiągnąć i dlaczego chcesz to osiągnąć. Odnalezienie swojego głębszego znaczenia jest niezbędne do wymyślenia celu, który jest dla Ciebie jasny. Przykładowe pytania ułatwiające zrozumienie:

Chcesz grać profesjonalnie?

wygrać turniej?

być najlepszym graczem w swojej drużynie?

być najlepszym graczem na świecie?

zdrowiej się odżywiać i mieć więcej energii?

Stwórz wyraźny obraz tego, czego chcesz i kim chcesz być. Następnie nakreśl plan, aby to się stało poprzez wizualizację wyników lub wizualizację procesu (zdefiniowaną tutaj ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *