Sukces wytwarzany w umyśle

Technika wizualizacji wyników

Sukces wytwarzany w umyśle. Najpierw znajdź wygodne miejsce bez rozpraszania uwagi. Jeśli wolisz, możesz słuchać muzyki, aby poprawić swoje wrażenia. Jeśli istnieje już utwór lub rodzaj muzyki, który kojarzy Ci się z sukcesem, słuchaj tego samego utworu (lub rodzaju muzyki) za każdym razem. Może to wywołać niepowstrzymaną pewność siebie, niezależnie od sytuacji.

Sukces wytwarzany w umyśle

Pomyśl o celu, który chcesz osiągnąć. Zamknij oczy i zaangażuj wszystkie zmysły. Weź głęboki wdech . Tak jak ty, pomyśl o wydarzeniu tak, jakby już się wydarzyło. Zobacz, co zobaczysz, usłysz to, co usłyszysz i poczuj, jak byś się czuł w tej chwili. Wyobraź sobie, że już tam jesteś i świętujesz sukces tej chwili.

Zadaj sobie te pytania:

Kto jeszcze jest ze mną w tej chwili (koledzy z drużyny, przyjaciele, rodzina, tłumy)?

Jakie byłyby dźwięki?

Jak zareagowałbym i/lub uczcił ten sukces?

Pomyśl o mantrze w swojej głowie. Na przykład „Jestem nie do powstrzymania”. Najczęściej frazy „ jestem …” są najsilniejsze, ponieważ same w sobie są formą wizualizacji. Możesz jednak użyć dowolnej frazy wyzwalającej, która pomoże Ci wzmocnić ten moment.

Często ćwicz te kroki!

Uwaga : jeśli na początku masz trudności z wizualizacją, to w porządku; na początku często się zmagasz. Jednak, podobnie jak w przypadku większości zadań, im więcej ćwiczysz, tym łatwiej to robisz. Ponadto wizualizację można wykonać w dowolnym miejscu.

Pozytywy wizualizacji

Wizualizacja może być niezwykłą techniką, która pomoże Ci przygotować się na sytuację wysokiego ciśnienia. Badania potwierdzają, że wizualizacja wydarzenia z wyprzedzeniem może poprawić twoją sprawność umysłową i fizyczną .

Sukces e-sportowy można dać lub odebrać w ciągu kilku sekund, a gdy liczy się każda sekunda, ważne jest, aby używać każdego możliwego narzędzia, aby uzyskać przewagę.

Nawyki powstają poprzez powtarzanie; jeśli powtórzysz w swoim umyśle obrazy sukcesu, będzie bardziej prawdopodobne, że odniesiesz sukces, gdy wydarzy się prawdziwy scenariusz.

Niezależnie od tego, czy masz cel, aby poprawić swoje umiejętności w grach, czy osiągnąć lepsze wyniki w pracy, wizualizacja sukcesu doda Ci większej pewności siebie i wytrenuje Twój mózg na sukces, gdziekolwiek jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *