Magiczne talizmany

Magiczne talizmany i ich znaczenie

Magiczne talizmany. Historia ludzkości została naznaczona przekonaniem, że używanie określonych przedmiotów może zapewnić noszącemu wsparcie, ochronę lub określone cnoty lub atrybuty. Jednak cechy zostały nadane przez Boga lub określoną bóstwo, w zależności od systemu wierzeń danej osoby i cech prośby.

Co to jest talizman?

Słownik definiuje talizman jako „przedmiot, zwykle pierścień lub kamień z inskrypcją, o którym uważa się, że ma magiczną moc i przynosi szczęście”. Pochodzenie tego słowa wydaje się sięgać połowy XVII wieku arabskiego,  tilsam, być może jest to odmiana późnego greckiego  telesma , co oznacza „dopełnienie obrzędu religijnego”, od  telein „ukończyć, odprawić obrzęd”, od  telos „wynik , koniec’. Etymologia tego słowa, badanie jego pochodzenia, daje nam dobre wskazówki, jak zdefiniować ich znaczenie.

Postrzegamy kamienie szlachetne i talizmany jako narzędzia służące do łączenia nas z naszymi intencjami i naszą duchowością. Obiekty te mogą być przedmiotami wystawianymi lub trzymanymi w twoim otoczeniu, takimi jak dom lub miejsce pracy. Lub mogą być noszone na tobie, jak biżuteria.

RÓŻNICA MIĘDZY TALIZMANEM A AMULETEM

Wiele osób zamiennie używa słów talizman i amulet. Istnieje jednak kilka ważnych niuansów między tymi dwoma terminami. Amulet definiuje się jako „ozdobę lub małą biżuterię, która ma chronić przed złem, niebezpieczeństwem lub chorobą”.

Talizman: przyciąga pozytywne energie i moc

Amulet: odpychaj negatywne energie i daje ochronę

Religia i magiczne talizmany

Niektórzy ludzie mogą odrzucić używanie talizmanów lub amuletów ze względu na zasady religijne, jednak zależy to od przyjętego punktu widzenia. Osoba religijna mogłaby stwierdzić, że wiara w przedmiot, a nie w Boga, jest świętokradztwem. Postrzegamy kamienie szlachetne i talizmany jako narzędzia służące do łączenia nas z naszymi intencjami i naszą duchowością, jednak nie postrzegamy tego jako sprzecznego z zasadami religijnymi. Naszym osobistym zdaniem kamienie szlachetne i talizmany jako symbole łaski Bożej są zgodne z zasadami religijnymi.

Kryształy w Biblii

Biblia chrześcijańska wielokrotnie odnosi się do różnych kamieni szlachetnych. Ponieważ każde z dwunastu plemion Izraela było związane z określonym kamieniem szlachetnym, odbyło się wiele debat dotyczących prawdziwej natury niektórych wspomnianych klejnotów. Ponieważ nazwy nie były takie same i istnieje pewna niejasność co do tego, o które kamienie chodzi. Jednak lista obraca się wokół karneolu, oliwinu, szmaragdu, turkusu, szafiru, ametystu, agat, kwarc, akwamaryn, lapis lazuli, jaspis i topaz.

Kryształowe talizmany w historii

Nasza historia przekazała nam wiele historii, mitów i anegdot historycznych, które pokazują użycie kryształowych talizmanów na całym świecie. Wiele kultur przekazuje nam informacje poprzez swoją mitologię i folklor, które łączą kryształy i kamienie szlachetne z nadprzyrodzonymi właściwościami.

Przykładem kryształowego talizmanu jest obsydian. Rodzaj szkła wulkanicznego, które wiele starożytnych cywilizacji uważało za posiadające właściwości ochronne związane z niewidzialnym światem duchów. Różne kultury (które nawet nigdy się nie spotkały!) wszystkie związane z ochroną przed negatywnymi energiami z tym konkretnym minerałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *