Magiczne sny

Od najdawniejszych czasów ludzie byli zainteresowani zrozumieniem marzeń sennych. Wiadomo, że magiczne sny, prorocze sny miało wielu znanych ludzi w tym pisarzy, poetów, naukowców. W ich marzeniach sennych pojawiały się fragmenty przyszłych dzieł. Jednym z przykładów może być Mendelejew, który dzięki snom odkrył taką formę tablicy pierwiastków chemicznych, z jakiej obecnie korzystamy.

Magiczne sny
Magiczne sny

Znaczenie snów

Jeśli zdecydujesz się na poważnie zająć interpretacją swoich snów, warto założyć dziennik marzeń sennych, gdzie co rano będziesz spisywać to co przyśniło ci się w nocy. Nawet jeżeli początkowo tych snów będziesz pamiętać niewiele, z czasem zaczniesz zapamiętywać coraz więcej, a szczegóły będą znacznie wyraźniejsze. Po prostu wyćwiczysz się w zapamiętywaniu.

Co wpływa na nasze sny?

Na nasze sny ogromny wpływ mają wydarzenia z całego dnia. Jeśli przed przed snem oglądałeś horror, to bardzo możliwe że twoje sny tej nocy będą koszmarne i pełne przerażających obrazów. Podobnie jeżeli położysz się spać przejedzony, czy niespokojny po nerwowych sytuacjach. To nie oznacza, że takie sny nie nadają się do interpretacji. Nawet sceny horrorów czy koszmarów dużo mówią o tym co dzieje się w tobie. Sam sposób w jaki śnisz już dużo o tobie mówi.

Znaczenie snu

Dowiedziono naukowo, że niektóre sny mogą nam powiedzieć o początkach wielu chorób. Badacze snów zgadzają się co do tego, że systematycznie powtarzające się sceny w snach, są znakami obecności zaczynających się problemów zdrowotnych. Osoby cierpiące na chorobę wrzodową w początkowej fazie (nie zdiagnozowanej), często śnią o dużych przygniatających ich przedmiotach przy jednoczesnym uczuciu paniki. Ludzie z zaburzeniami psychicznymi w snach ciągle atakują jakiś wrogów, jednocześnie wymachują przez sen rękami. Osoby z nierozpoznanym rakiem, mogą jęczeć przez sen (o ile jest to zjawisko regularne i pojawiło się w pewnym momencie życia).

Co możemy zobaczyć i przeżyć we śnie?

Każdy człowiek ma sny, choć nie każdy je zapamiętuje. Sny powstają w fazie snu zwanej REM i choć rano wydaje nam się, że sen który zapamiętaliśmy był bardzo długi, to tak naprawdę trwa on bardzo krótko i jego czas trwania, zawiera się w sekundach. To niezwykle cenne i ważne sekundy, ponieważ dzięki nim jesteśmy normalni. Ludzie pozbawieni snu, lub wybudzani przez fazą śnienia, bardzo szybko zaczynają cierpieć na psychozy.

Każdy sen coś znaczy i ma coś do przekazania, mimo że wydaje się nam kompletnie absurdalny. Po prostu nasza podświadomość operuje językiem symboli.

To co widzimy w snach, tkwiło już w naszej pamięci, zostało tylko przetworzone na potrzeby obrazu jaki podświadomość nam podsuwa. Pozornie obce twarze w snach, już kiedyś widzieliśmy, tylko tego nie pamiętamy. Sny mogą wydawać się dziwne i nielogiczne, a jednak zdarza się, że to właśnie one przynoszą rozwiązania problemów i to nawet naukowych. To co nam się śni można kontrolować, można także wiedzieć, że właśnie śnimy. Zjawisko to nazywane jest świadomym śnieniem.

Nad snem łatwiej jest zapanować ludziom którzy grają w gry komputerowe. Ich umysł przyzwyczaił się że to co widzą oczy może być fikcją, dzięki czemu łatwiej im wychwycić nierealność scen we śnie, a to pierwszy krok do uzyskania nad nim kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *