Aura i ciało astralne

Ciało Astralne jest systemem energetycznym naszego doświadczenia emocjonalnego.

Aura i ciało astralne
Aura i ciało astralne

Istnieją trzy ciała energetyczne:

Ciało eteryczne, przywiązane do ciała fizycznego,

ciało astralne – system energetyczny naszego doświadczenia emocjonalnego

oraz ciało mentalne, podzielone na mentalne i przyczynowe podpłaszczyzny lub pola.

Ciało astralne – Gęstość energii

Ciało eteryczne jest najbardziej gęstym z ciał energetycznych, ponieważ jest związane z twoim ciałem fizycznym. Aby zilustrować różnicę między gęstością twojego eterycznego (fizycznego) ciała energetycznego a astralnym (emocjonalnym) ciałem energetycznym, zastanów się, czy ktoś poprosiłby cię o trzymanie łokcia w dłoni. Mógłbyś to zrobić. Miałbyś w dłoni gęsty, fizyczny przedmiot. Następnie zastanów się, czy ktoś poprosił Cię, abyś trzymał w dłoni swoją radość (lub złość). Jak byś to zrobił? Twoje emocje są mniej namacalne i mniej gęste niż twoje ciało fizyczne, więc trudniej je trzymać w dłoni.

Praktycy zaawansowanej energii faktycznie mają namacalne doświadczenie energii emocjonalnej w swoich rękach.

Siedem czakr ciała astralnego

Podobnie jak ciało eteryczne ma czakry i aurę, tak samo ciało astralne. Na szczęście system czakr Ciała Astralnego nie jest tak skomplikowany, jak Ciała Eterycznego. Ciało astralne ma siedem głównych czakr. Jeśli wcześniej studiowałeś lub pracowałeś z czakrami, prawdopodobnie jesteś świadomy tych czakr.

W sanskrycie słowo czakra oznacza „wirującą kulę”. Twoje czakry to wirujące kule energii, które dostarczają energię do twojego ciała w celu generowania doświadczeń. W ciele astralnym (emocjonalnym) te czakry dostarczają energii emocjonalnej. Dostarczają energii, której używasz dla swoich emocji, dzięki czemu możesz stworzyć kontekst i znaczenie ze swoich doświadczeń.

Wibrujące emocje

Nasze emocje pomagają nam zrozumieć doświadczenia życiowe i nadać im sens. A czakry dostarczają tę energię do naszych ciał, dzięki czemu mamy dostęp do naszych emocji. Różne emocje wibrują na różnych częstotliwościach, a czakry tworzą gamę wszystkich emocji. Potrafią wibrować w szerokim zakresie emocji, dzięki czemu możesz mieć szeroki zakres reakcji na swoje doświadczenia.

Czakry znajdują się z przodu kręgosłupa. Biegną od czakry korzenia (u podstawy kręgosłupa u mężczyzn i między jajnikami u kobiet) do czakry korony (u szczytu głowy). Każda z czakr wibruje z inną częstotliwością, od niskiej do wysokiej. Czakra korzenia to niższa wibracja niż czakra korony. Każda czakra pełni określoną funkcję w ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *