Magiczne akcesoria w rytuałach

Różdżka magiczna

Reprezentuje wolę, czyli ukierunkowane pragnienie. Aby zrozumieć, czym jest wola w magii, należy przyjrzeć się koncepcji jedności pragnienia. Podczas gdy składanie obietnic, przysiąg i zobowiązań wywołuje konflikty w umyśle, mag poszukuje jedności pragnienia, zanim jeszcze przystąpi do działania. Stąd się bierze w praktyce magicznej tak duża uwaga z jaką się ją przygotowuje. Różdżka reprezentuje również pierwotną werwę, która pobudza nas do działania.

Sztylet

Zazwyczaj pełni w magii funkcje przedłużenia palca. Kreśli się nim w powietrzu sigile, pentagramy i inne symbole magiczne. Przypisuje się mu własność analizowania i rozróżniania. Skuteczność każdego sztyletu magicznego jest zatem wprost proporcjonalna do naszej umiejętności przypatrywania się sobie i sytuacji, w której się znaleźliśmy. Stąd się bierze wielka rola planowania w praktyce magicznej, umiejętności wyznaczania sobie konkretnych kroków do wybranego celu.

Puchar

Pełni role zbiornika, który wypełnia się danym przekazem. Może to być wino (lub inny płyn), które najpierw „ładuje się” mocą inwokacji, potem zaś konsumuje podczas uczty ofiarnej. Puchar jest tez przydatny do jasnowidzenia. Wiążą się z nim te wszystkie techniki magiczne, w których percepcji nie zakłóca dialog wewnętrzny ani żądza rezultatu, czyli stany objawienia, wróżby z Tarota, stany śnienia i spokoju umysłu.

Pentakl

Reprezentuje proces syntezy. Jest przedmiotem na którym manifestują się rezultaty praktyki magicznej i gdzie możliwe jest ich zrozumienie. Kładzie się na nim przedmioty, które mają być naładowane mocą magiczną wyzwoloną podczas rytuału.

Lampa

Jest fizycznym odpowiednikiem inspiracji. W komiksach widzimy ja pod postacią „dymków” z napisami. Natomiast w tradycyjnym systemie magii Zachodu odnosi się do idei boskości i Świętego Anioła Stróża, choć równie dobrze może się wiązać z bardziej pierwotnymi fetyszami, które z czasem osiągnęły status gnozy i inspiracji.

Posługując się magicznymi broniami podczas rzucania uroków, klątw, odprawiania rytuałów magicznych na różne okoliczności, czy też w trakcie codziennej praktyki magicznej, należy pamiętać, że rozwój uosabianych przez nie cech liczy się bardziej od form, w które się one przyoblekają. Stare powiedzenie głosi, że tylko ta broń magiczna posiada prawdziwa moc, którą wykonało się samemu, otrzymało od kogoś lub znalazło w nadzwyczajnych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *