Rzucanie klątw i ochrona magiczna

Rzucanie klątw

Rzucanie klątw

W przypadku magii bojowej mamy do czynienia z kontrowersyjnym acz intrygującym zagadnieniem. Zazwyczaj traktuje się ja jako rzecz godną pogardy i potępienia. Czy słusznie? Zanim zaczniemy mówić, że rzucanie klątw jest nieetyczne, należy sobie przypomnieć, że posiada ono długą tradycję i w swej najmniej wyszukanej formie pojawia się już we wspólnotach plemiennych.

Wiemy z historii, że po klątwy sięga się wtedy, kiedy nie działa już nic innego. Trudno rozprawiać o karmie i etyce z kimś, kto trzyma nas pod butem lub wymierza broń w nasza twarz. Jeżeli już się jednak do niej posuwamy, powinniśmy wcześniej zastanowić się nad tym, czy jest to najlepsze wyjście z sytuacji i czy jeżeli klątwa osiągnie już swój cel, nie będziemy tego żałować. Pamiętajmy o tym, że życie jest bardziej skomplikowane niż jakiekolwiek podziały na białą i czarna magię. Dlatego też w magii chaosu kładzie się nacisk na wewnętrzny głos, który podpowiada nam jak najlepiej można brać odpowiedzialność za nasze życie.

Czy to zła klątwa, która sprawia, że wielokrotny gwałciciel traci umiejętność zacierania po sobie śladów i może być łatwiej złapany? To zła klątwa, która dosięga osobę wyrządzającą nam krzywdę i przysparzającą cierpienia? Czy to nieetyczne, że wykonuje się mszę żałobną za swego śmiertelnie chorego na raka przyjaciela, który konając w ogromnym cierpieniu, myśli jedynie i pożąda śmierci? Nigdy jednak nie powinna brać się za rzucanie klątw osoba niekompetentna, która się na tym nie zna. Tak poważne rytuały może wykonywać jedynie mag/rytualista z wieloletnią praktyką, wiedzą i predyspozycjami.

Ochrona magiczna

Zaklęcia ochronne cieszą się dużą popularnością, lecz co tak naprawdę rozumiemy przez „ochronę”? Ochronę przed trzęsieniami ziemi, napadami, meteorytami, czy czymś innym? A może zwykłe bezpieczeństwo? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, każdy inaczej je rozumie. Zastanówcie się więc, dlaczego potrzebujecie bezpieczeństwa? Czy to przez to, że jesteście wyzywająco bogaci, czy dlatego że często chodzicie w niebezpieczne miejsca. W tym drugim przypadku najlepiej zabrać się za techniki zwiększające świadomość wydarzeń wokół was. Kultywujcie poczucie zagrożenia/uwagi. Niektórzy wszakże mówiąc o ochronie, mają na myśli zabezpieczenie przed atakami magicznymi w postaci rytuałów ochronnych. Analizując konkretny przypadek należy uciec się do technik dywinacyjnych, z których u mnie najlepiej sprawdza się sesja z Tarotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *