Magiczna siła pozytywnej wizualizacji

Magiczna siła pozytywnej wizualizacji. Pomyśl o pozytywnej wizualizacji jako o „próbie mentalnej”, którą przeprowadzamy w naszych umysłach. To jest jak marzenie, ale bardziej skoncentrowane na celach, które chcemy osiągnąć. Pozytywna wizualizacja, podobnie jak jej nazwa, mówi o skupieniu się na pozytywach w życiu i dzięki tej praktyce nawet herkulesowe zadania wydają się osiągalne.

Można również powiedzieć, że pozytywna, magiczna wizualizacja jest techniką wpływania na rzeczywiste sytuacje za pomocą mocy pozytywnego myślenia. Kluczem jest wizualizacja sytuacji, zanim ci się to przydarzy. Kiedy już znasz swój cel, skupiasz się na szczegółach krok po kroku, które będą potrzebne do jego osiągnięcia.

W chwilach, gdy osiągnąłeś niski poziom, pozytywna wizualizacja chroni Cię przed poczuciem porażki i beznadziejności. Dodaje energii i inspiruje, a nie pozwala czuć się beznadziejnie. Gdy zaczniesz wizualizować sukcesy i szczęśliwe chwile i pozytywnie spojrzysz na sytuację, nie będzie już miejsca na szlochanie nad rozlanym mlekiem

Magiczna siła pozytywnej wizualizacji

Zwiększa pewność siebie

Wizualizując siebie, mając i robiąc rzeczy, których potrzebujemy, aby odnieść sukces, czujemy się bardziej pewni siebie. A im bardziej czujemy się pewni siebie, tym bardziej prawdopodobne jest, że podejmiemy decyzje, które należy podjąć, aby odnieść sukces.

znaczenie rozmowy z samym sobą

Pozytywna wizualizacja jest ważna dla budowania pewności siebie.

Poprawia koncentrację

Kiedy wielokrotnie wizualizujesz te same rzeczy, poprawia to koncentrację. Kiedy zaczniesz myśleć o jednej rzeczy i skupić się na niej, zdasz sobie sprawę, że twój mózg generalnie staje się coraz bardziej skoncentrowany z powodu wszystkich ćwiczeń umysłowych, które wykonywał.

Ale jak ćwiczyć pozytywną wizualizację?

Pamiętaj, że pozytywna wizualizacja nie jest drogą na skróty ani substytutem praktyki, determinacji i ciężkiej pracy. Wzmacnia jednak Twoją determinację i dlatego jest niezbędnym narzędziem do osiągnięcia upragnionych celów. Jeśli zmagasz się z wątpliwościami i brakiem motywacji, pozytywna wizualizacja załatwi sprawę.

Wypisz kroki, które musisz wykonać, aby osiągnąć swój cel i wyobraź sobie, że przechodzisz przez ten proces. Im dokładniejsze i bardziej realne są szczegóły, tym lepiej. W ten sposób symulujesz doświadczenie w swojej głowie.

Pamiętaj, aby dodać emocje do swojej wizualizacji. Wyobraź sobie, że przejmujesz kontrolę i wizualizuj, jakie to uczucie. Bardzo ważne jest, aby móc poczuć ten spokój i niezależność, aby móc wizualizować to poczucie spełnienia. Pomaga to mózgowi zbudować pamięć mięśniową na trudniejsze czasy i wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *