Siła woli

Siła woli. Istoty ludzkie są najbardziej zaawansowanymi ze wszystkich gatunków na ziemi. Posiadając intelekt, mamy zdolność do rozważania, komunikowania się i rozumienia problemów. Mamy również umiejętność radzenia sobie z okolicznościami, które stawia przed nami życie. Możemy pozwolić, by trudne czasy nas przytłoczyły lub przyjąć to, co nam przychodzi, z przymrużeniem oka. Akceptując to wszystko, możemy kierować się przez życie z naszą wiedzą i doświadczeniem. Wówczas mamy tendencję do kwestionowania prawdziwego istnienia przeznaczenia i pytania: „Czy jesteśmy związani wcześniej istniejącym szablonem losu, który możemy dowolnie kształtować?”

Siła woli

W konfrontacji z uderzającymi lekcjami życia nasze złożone umysły pomagają kwestionować nadchodzące wyzwania. W takich chwilach odkrywamy wolność zmiany wyniku naszych obecnych doświadczeń i rozwijamy siłę, aby zmienić to, co nie przynosi nam korzyści. Co więc musimy wziąć pod uwagę, zanim podejmiemy działanie, które jest wystarczająco silne, aby przynieść zmianę, która działa na naszą korzyść? Oto trzy sposoby na zmianę biegu naszego życia na lepsze:

Siła woli. Potęga wyboru

Jako istoty ludzkie mamy swobodę wyboru między rzeczami, które najlepiej pasują do naszych osobistych lub zawodowych celów. Dlatego nasz intelekt jest postrzegany jako dobrodziejstwo, w przeciwieństwie do zwierząt, które rozwijają się instynktownie i nie mogą prowadzić życia opartego na możliwości dokonywania świadomych wyborów. Gdy ich podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone, nadal wiodą satysfakcjonujące życie. Ale jako ludzie jesteśmy w stanie wątpić, a co za tym idzie, kwestionować status quo, aby zastosować daną nam inteligencję. Korzystamy również z naszego prawa wyboru, aby codziennie podejmować decyzje. Aby zaspokoić nasze postrzegane potrzeby, łączymy intelekt z wysiłkiem we właściwym kierunku, aby utorować drogę do tworzenia sukcesu i satysfakcji. Osiągnięcie takiego poziomu doskonałości wymaga dobrego codziennego i konsekwentnego planowania motywacyjnego.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób

Planowanie i przygotowania oddalają nas w pewnym stopniu od naszych celów. Ale co się dzieje, gdy spotykamy się ze zmianą? W przypadku nagłej zmiany potrzebujemy więcej niż zwykle rezerwy nawykowej siły. Tutaj ważną rolę odgrywa siła woli. W podróży życia, jeśli „intelekt” jest sterem samolotu, to „siła woli” jest silnikiem, który pomaga naszym marzeniom przyspieszyć, nabrać rozpędu i przygotować się do potężnego startu. Dlatego siła woli jest niezbędna w grze przeznaczenia. Wystarczy silna wola, by przenosić góry. Wtedy żaden cel nie jest zbyt duży ani zastraszający do osiągnięcia. Ale kiedy nie działamy zgodnie z tym, prowadzimy zwyczajne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *