Prorocze sny

Prorocze sny. Czy kiedykolwiek miałeś sen o przyszłości, który później się spełnił? Wielu ludzi naprawdę wierzy w proroczą moc snów, nawet jeśli większość uważa ten pomysł za irracjonalny. Niezależnie od tego, po której stronie płotu jesteś, jest to z pewnością intrygujący temat.

Doświadczanie żywego snu o przyszłym wydarzeniu może wywoływać uczucie wstrząśnięcia i niepokoju, zwłaszcza jeśli wydawało się to ostrzeżeniem lub wiadomością. Być może śniło ci się, że bliski przyjaciel lub członek rodziny miał wypadek, a potem błagał go o odwołanie podróży, aby nie dopuścić do jego spełnienia.

Z drugiej strony sny mogą prorokować pozytywne wydarzenia. Być może marzyłeś o awansie w pracy, ale w następnym tygodniu szef powiedział ci, że chce ci zaproponować nowe stanowisko z podwyżką? Ale czy sen naprawdę zapowiadał to wydarzenie, czy też był to po prostu bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności?

Krótko mówiąc, prorocze sny polegają na widzeniu wydarzeń, obrazów lub symboli, które przepowiadają przyszłość. Na przykład, jeśli śniło ci się, że przebito ci oponę w samochodzie, a rano okazało się, że samochód ma gumę, byłby to proroczy sen. Wzmianki o tych snach sięgają czasów starożytnych, pojawiając się w wielu opowieściach i mitach .

Prorocze sny

Carl Jung, pionier psychologii, jechał pociągiem w swojej ojczystej Szwajcarii, kiedy doznał wizji na jawie. Spoglądając przez okno na okolicę, widział Europę zalaną niszczycielską powodzią. Ta wizja go zszokowała i zaniepokoiła. Dwa tygodnie później, podczas tej samej podróży, wizja powtórzyła się, mówi Psychology Today . Tym razem podobno wewnętrzny głos powiedział mu: „Spójrz na to dobrze; jest całkowicie realny i tak będzie. Nie możesz w to wątpić.

Sny pojawiają się również w całej Biblii jako przesłania od Boga lub wróżby. Biblia opisuje ponad sto proroczych snów, a niektóre z tych historii odcisnęły swoje piętno na naszej kulturze popularnej. Chrześcijanie wierzą, że sny mogą mieć znaczenie prorocze i że Bóg pojawia się w snach ludzi z przesłaniami i wizjami: „Kiedy jest wśród was prorok, ja, Pan, objawiam się im w wizjach, mówię do nich w snach”.  ~ Liczb 12:6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *