Magia seksualna Aleistera Crowleya

Magia seksualna. Wielka Bestia 666, Perabduro, Ankh-fn-khonsu, najbardziej nikczemny człowiek na świecie, Aleister Crowley był znanym – i kontrowersyjnym – okultystą. Pisał szeroko, założył własny zakon i zaprojektował zestaw kart tarota, które są nadal używane. Wyzywająco niekonwencjonalny pod każdym względem, żył według własnego powiedzenia: „Czyń, co chcesz, będzie całym prawem”.

Od Edwarda do Aleistera

Syn pobożnej pary chrześcijańskiej, Edward Alexander Crowley, urodził się w Leamington Spa w 1875 roku. Po Malvern School i Tonbridge College studiował nauki przyrodnicze w Trinity College w Cambridge. Podczas wizyty w Szwecji przeżył wizję zmieniającą życie, która przekonała go o duchowym powołaniu, które naznaczył zmieniając nazwisko na Aleister.

Magia seksualna

Zainteresowania Crowleya łączyły erotykę z ezoteryką. Opublikował wiersze, w tym tom wierszy, który jeden z krytyków określił jako „najbardziej obrzydliwy kawałek erotyki w języku angielskim”. Zaangażował się także w tajne grupy, takie jak Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku.

Stopniowo rozwinął swój własny zestaw wierzeń, czerpiąc z tradycji orientalnych, starożytnych Egipcjan i wielu innych tradycji. Równie różne były jego zainteresowania seksualne. Wziął wielu kochanków – zarówno mężczyzn, jak i kobiety – i praktykował rodzaj magii seksualnej.

Magia seksualna Aleistera Crowleya

Pod koniec 1909 roku dwaj Anglicy, potomkowie wygodnej klasy średniej, wyruszyli w podróż do Algieru. Aleister Crowley, później nazwany „najgorszym człowiekiem na świecie”, miał trzydzieści kilka lat. Jego towarzysz, Victor Neuburg, dopiero niedawno ukończył Cambridge. Deklarowanym celem wyjazdu była przyjemność. Crowley, który podróżował i był doświadczonym alpinistą oraz łowcą grubej zwierzyny, kochał Afrykę Północną. Miał osobiste powody, by opuścić Anglię. Neuburg prawdopodobnie miał niewiele do powiedzenia w tej sprawie. Młodszy, z natury marzycielski i mistyczny, pełen podziwu dla człowieka, którego kochał i podziwiał, Neuburg był skłonny bez oporów przystawać na różne projekty Crowleya. Był jednak inny bardzo istotny czynnik w spoczynku Neuburga. Był uczniem Crowleya. Nowicjuszem w magicznym Zakonie Srebrnej Gwiazdy, który Crowley założył dwa lata wcześniej.

Magia seksualna
Magia seksualna

Jako taki, Neuburg złożył przysięgę posłuszeństwa Crowleyowi jako swojemu Mistrzowi i czule nazwał „świętym guru” i już się dowiedział, że w wielu sprawach związanych z jego życiem słowo Crowleya było teraz prawem. To za namową Crowleya obaj mężczyźni ruszyli najpierw tramwajem, a potem pieszo na północnoafrykańską pustynię na południowy zachód od Algieru. Była to decyzja Crowleya, aby przeprowadzić tam serię magicznych ceremonii, które zapowiedziały jego opracowanie technik magii seksualnej. W tym przypadku ceremonie łączyły wykonywanie zaawansowanej magii rytualnej z aktami homoseksualnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *