Magia kolorów

Magia Kolorów – kolory symbolizują Żywioły, które są związane z dniem tygodnia, a ich moc okazuje się pomocna przy odprawianiu rytuałów. Kolor wzmacnia dane zaklęcie. Należy zdecydować, jakiego rodzaju energii się potrzebuje, w wybranym rytuale.

Magia kolorów
Magia kolorów

Na świecie jest 16 milionów barw, podczas gdy człowiek dostrzega ich tylko 256. Na pierwszy rzut oka różnice kolorów są niezauważalne dla naszej siatkówki. Choć często nie zdajesz sobie z tego sprawy kolory wpływają na Twój stan emocjonalny oraz fizyczny. Każdy z kolorów ma inną moc, w inny sposób oddziałuje na Twoje samopoczucie oraz zachowanie.

To, jakimi otaczasz się barwami często wskazuje na stan Twojego zdrowia a także odzwierciedla w pewnym stopniu Twoją  osobowość, emocje i kondycję psychiczną na daną chwilę. Poznanie znaczenia konkretnej barwy oraz jej wpływu na Twoje zachowanie pozwoli  na pełniejsze wykorzystanie Twego potencjału. Kolory zazwyczaj wybierasz intuicyjnie, ale jeśli znasz ich symbolikę i znaczenie możesz to robić z premedytacją.

Magiczne kolory

Czerwony – mówi o utrzymaniu zdrowia, sił, energii psychicznej, seksu, namiętności, ciała, ziemi, mocy i siły. Mówi także o władzy, energii, celach zawodowych, pożądaniu, szybkie działanie, pociąg czy przeżycie czegoś. Kolor czerwony jest stosowany w magii ochronnej i oczyszczającej. Czerwień kojarzona jest z krwią, czyli zarazem życiem i śmiercią. Budzi moce psychiczne i wzmacnia osobistą energię. Czerwona aura oznacza temperament, dominację, impulsywność, egocentryzm.

Pomarańczowy – to kolor, który stymuluje i łączy ze sobą fizyczność i emocje. Kojarzy się z ciepłem, energią, kreatywnością. Jest radosnym kolorem. Każdy chciałby mieć przyjaciela z taką aurą. To wspaniali ludzie, mili, opiekuńczy i radośni, otwarci, zawsze chętni do pomocy i współpracy. Szybko nawiązują przyjaźnie i potrafią je pielęgnować latami. Panują nad własnymi emocjami. Pomarańczowy wpadający w brąz oznacza lenistwo i nieodpowiedzialność, a wpadający w zieleń – kłótliwość i agresję.

Żółty – jest to kolor stymulujący, właściwy jego odcień poprawia nastrój i zwiększa poczucie własnej wartości. Jest kolorem pewności siebie, optymizmu, siły emocjonalnej, życzliwości i twórczości. (odmładza!)   Czysty odcień jest barwą oświecenia, jaskrawy – uczciwości. Żółty wpadający w czerwień zdradza zmysłowość, a w brąz – nieszczerość i słabość charakteru. Brązowe prążki mogą zapowiadać chorobę psychiczną.

Magiczne kolory

Zielony – odnosi się do bogactwa, sukcesów zawodowych, płodności, leczenia, wzrostu, pieniędzy. Kolor ten symbolizuje płodność i hojność naszej planety. Przywraca równowagę ciału i duszy, stymuluje młodość. Przynosi równowagę psychiczną i nerwową. Obecność zieleni w aurze wskazuje na osobę pomocną przyjazną. To kolor spokoju i świeżości, ma działanie kojące, relaksujące. Przywraca równowagę energetyczną i poczucie bezpieczeństwa. Osoby wybierające ten kolor postrzegane są jako godne zaufania. „Zieloni” lubią spokój, a wielu z nich obdarzonych jest zdolnościami uzdrawiania. Jednak barwa ta nie jest jednoznaczna, z jednej strony oznacza łagodność i przyjacielskość, z drugiej często zdradza przesadną nieugiętość charakteru. Nasycona zieleń jest charakterystyczna dla ludzi dobrych, chętnych do pomocy.

Niebieski – ten kolor kojarzy się z leczeniem, spokojem, siłą psychiczną, komunikowanie się , mądrością i wielkim szczęściem. Obecność tego koloru w aurze mówi o osobie uduchowionej, bezinteresownej.

Biały – jest kolorem elegancji spokoju i niewinności. Może być neutralny lub budzić zaufanie, zawsze jest odpowiedni. Jest kolorem neutralnym i naukowcy twierdzą, że w żaden sposób nie motywuje – ani nie zniechęca – do działania. W magii biały jest kolorem medytacji, wyciszenia i spraw duchowych. Jeśli chcesz odpocząć od obowiązków, wyciszyć się i zająć sobą, ubierz się na biało lub przebywaj w pomieszczeniu pomalowanym na ten kolor. W ten sposób szybko zregenerujesz siły.

Magia kolorów

Czarny – to symbol tajemniczości, niedostępności i wiedzy. Kolor ten wybierają osoby zdyscyplinowane, mądre i pewne siebie lub odwrotnie ludzie niepewni swojej wartości, szukający własnego sposobu na życie. Czerń to najsilniejsza barwa ochronna, która broni przed złymi urokami i nieprzychylną energią. Zapalenie czarnej świecy będzie miało pozytywny wpływ na nasze bezpieczeństwo przy oddawaniu się praktykom magicznym. Jest to kolor doradzany dla osób, które zaczynają swoją drogę w świecie ezoteryki.

Fioletowy – osadza świadomość na wyższych poziomach. Jest bardzo introwertyczny, zachęca do medytacji. Oznacza najwyższą jakość, bogactwo, luksus. Nie przez przypadek to kolor biskupi. Fioletowa aura pokazuje rozwój duchowy, zdolność do nauczania innych i możliwość przeżycia oświecenia. Kto swego potencjału nie realizuje, prędzej czy później przeżyje kryzys egzystencjalny, straci sens życia. Dopiero, gdy „fioletowi” wchodzą na ścieżkę duchową, poszerzając swoją wiedzę, ich aura powiększa się i pulsuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *