Fazy Księżyca w magii

Fazy Księżyca w magii. Poszczególne fazy księżyca wyznaczają odpowiedni czas dla różnych rodzajów magii. Pomyślność wielu rytuałów i zaklęć jest zależna od rodzaju fazy księżyca. Kiedy odprawimy rytuał, np. przyciągający pieniądze podczas księżyca malejącego, to zamiast przyciągnąć pieniądze, oddalimy je od siebie. W związku z czym czas wykonywania rytuałów jest bardzo ważny, ponieważ możemy uzyskać coś czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy.

Księżyc w magii

Nów

Nów to faza Księżyca, podczas której światło słoneczne nie dociera do Księżyca, ponieważ zasłaniane jest przez Kulę Ziemską. Księżyc jest wtedy całkowicie niewidoczny. Ten okres trwa 3-4 dni. W symbolice oznacza nowe możliwości, młodzieńczość, bezbronność. W tej fazie warto zadbać o zdrowie i plany na najbliższy miesiąc. Po nowiu rozpoczyna się pierwsza kwadra.

Pierwsza Kwadra

Jest to faza Księżyca, podczas której światło słoneczne dociera do Księżyca w niewielkiej ilości, ponieważ jest w dużej części zaasłaniane przez kulę ziemską. Pierwsza kwadra trwa 3-4 dni, rozpoczyna się w trzecim dniu cyklu miesiąca księżycowego. Artemida jest boginią pierwszej kwadry, a kolor, który symbolizuję tę fazę księżyca to biel.

Druga Kwadra

Druga kwadra to faza Księżyca, podczas której widoczna jest prawie cała tarcza Księżyca. Trwa 7 dni i rozpoczyna się w dwunastym dniu cyklu miesiąca księżycowego. Przypisuje jej się boginię Arianrhod i kolor srebrny.

Pełnia

Jest to faza Księżyca, podczas której widoczna jest cała tarcza Księżyca (jest wtedy całkowicie oświetlona przez Słońce). Pełnia trwa 3-4 dni. Symbolizuje urodzajność, obfitość i oświecenie. 3 dni przed pełnią to najlepszy czas na uprawianie magii. Faza jest związana z elementem Powietrza. Wzrasta moc myśli i słowa. Okres potężnej energii.

Trzecia Kwadra

Trzecia kwadra to faza Księżyca, która trwa 3-4 dni, jest to czas tzw. „zmniejszającego się Księżyca”. Trzeciej kwadrze przypisuje się Archanioła Gabriela i Hekate oraz barwę jasnoniebieską.

Czwarta Kwadra

Czwarta Kwadra to faza Księżyca, zwana inaczej Księżycem w zaniku. Trwa 7 dni i zakańcza cykl miesiąca księżycowego. Symbolika mówi, że w tym czasie sprawy mogą ruszyć się z miejsca i łatwiej będzie zrozumieć wszystko co dzieje się wokół. Okres ostatniej kwadry sprzyja czarnej magii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *