Magia i współczesność

Magia i współczesność. W fikcji jest znacznie mniej kobiet-magów. Kobiety praktykujące magię są często nazywane wiedźmami, co ogólnie oznacza niższy stopień wykształcenia i rodzaj magii, i często niesie ze sobą negatywne konotacje; kobiety, które praktykują magię wysokiego poziomu są czasami określane jako czarodziejki, takie jak Morgan le Fay, przyrodnia siostra króla Artura; przeciwieństwie do dostojnego, starszego wizerunku czarodziejów, czarodziejki są często opisywane jako młode i piękne, chociaż ich młodość jest na ogół magiczną iluzją.

magia i współczesność

Magia i współczesność. Rodzaje magicznych rytuałów

Najbardziej znanym rodzajem praktyki magicznej jest zaklęcie, rytualna formuła mająca na celu wywołanie określonego efektu. Nieskuteczność zaklęcia można przypisać wielu przyczynom, takim jak nieprzestrzeganie dokładnej formuły, ogólne okoliczności niesprzyjające, brak zdolności magicznych lub jawne oszustwo.

Inną znaną praktyką magiczną jest wróżenie, które ma na celu ujawnienie informacji o przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Odmiany wróżbiarstwa to: astrologia , kartomancja, chiromancja, różdżkarstwo, wróżenie, geomancja, I Ching i Tarot.

Powszechnym podziałem jest Magia Wysoka i Niska. Wysoka magia, zwana także magią ceremonialną, ma na celu zbliżenie maga do boskości. Z drugiej strony niska magia jest bardziej praktyczna i często ma cele związane z pieniędzmi, miłością i zdrowiem.

Działanie magii

W zależności od magicznej tradycji, pora dnia, pozycja gwiazd i kierunek odgrywają rolę w skutecznym działaniu zaklęcia lub rytuału. Magowie mogą używać technik oczyszczania przestrzeni przed wykonaniem magii i mogą używać zaklęć ochronnych lub amuletów .

Cel magii zależy od rodzaju magii, a także od indywidualnego maga. Niektórzy, jak Aleister Crowley, używali magii, by wznieść siebie i połączyć człowieka z boskością. Używanie magii często wiąże się z pragnieniem władzy i znaczeniem jaźni, szczególnie w przypadku czarodziejów i magów okultystycznych. Inne grupy, takie jak wiccanowie , bardziej interesują się relacją praktykującego z ziemią oraz otaczającymi ich duchowymi i fizycznymi światami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *