Kamienie szlachetne – magiczne właściwości cz. 1

Kamienie szlachetne są często używane w magicznych rytuałach. Nosi się je ze względu na ich kolor i właściwości, aby wspiera swoimi właściwościami różne intencje. Poniżej znajduje się krótki opis właściwości większości kamieni, które mamy do dyspozycji.

Kamienie szlachetne
Kamienie szlachetne

Istnieją różne systemy, które przypisują kamień urodzinowy do określonego miesiąca lub znaku zodiaku.

Styczeń: Granat

Luty: Ametyst

Marzec: Akwamaryn

Kwiecień: Masa perłowa

Maj: Zielony Onyks

Czerwiec: Kamień Księżycowy

Lipiec: Rubin

Sierpień: Peridot

Wrzesień: Lapis

Październik: Opal

Listopad: Cytryn

Grudzień: Turkus

Kamienie szlachetne i ich magiczne właściwości:

Amazonit. Wspaniały niebiesko-zielony kamień w cętki. Amazonit to bardzo uspokajający, kojący kamień, który dobrze nosić przy sobie w chwilach stresu, co czyni go idealnym lekarstwem na niepokój. Otwiera czakrę serca, pozwalając miłości i światłu zalać twoje ciało. Może być użyty, aby wprowadzić do twojego życia jasność i prawdziwość celu. Naładuj go swoim zamiarem, aby pomóc przenieść swoje sny do sfery fizycznej. Noś go jako talizman przynoszący szczęście i pomóż odnaleźć prawdę – nawet jeśli boli. Amazonit filtruje również przychodzące energie, aby usunąć negatywne i psychiczne ataki. Trzymaj go obok urządzeń elektronicznych, aby zmniejszyć negatywne skutki.

Magia bursztynu

Bursztyn. Kamień ten jest powiązany z żywiołem ognia, a także Słońcem. Oczyszcza negatywne energie, rozprasza mrok, zaszczepia pozytywną energię, przynosi mądrość, równowagę, cierpliwość i promuje altruizm. Bursztyn jest samoleczący, rewitalizuje, pobudza szczęście, otwiera i oczyszcza. Bursztyn to żywica zawierająca często szczątki owadów i może mieć kolor od złotego miodu po głębokiego pomarańcz / brąz. Należy pamiętać, że długotrwałe zanurzenie w wodzie lub rozpuszczalnikach może spowodować uszkodzenie bursztynu. Zachowaj ostrożność podczas czyszczenia.

Ametyst. Jest to piękny purpurowy kamień. Jest utożsamiany z czakrą korony, a także elementem wody. Ametyst to kamień duchowości i zadowolenia. Jest wrażliwy. Może być użyty, aby zwiększyć świadomość psychiczną, wzmacnia medytację i wizualizację, uspokaja lęki. Leczy, manifestuje sny, jest dobry dla pokoju, miłości, szczęścia i ochrony. Zapewnia ochronę przed negatywnymi energiami. W języku greckim Ametyst oznacza „nie pijany”. Uważano, że jego kawałek wrzucony do kielicha wina zapobiega zatruciu. Także, aby pomóc w przezwyciężeniu wszelkiego rodzaju uzależnień. Uważa się, że ametyst działa ochronnie, uwalniając myśli od negatywności i stresu. Ułatwia intuicję i komunikację.

Kamienie szlachetne nosi się ze względu na ich kolor i właściwości, aby wspiera swoimi właściwościami różne intencje magiczne.

W wielu tradycjach okultystycznych szlachetne kamienie są nieodzownym elementem rytuałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *