Kamienie szlachetne, cz. 2

Kamienie szlachetne są często stosowane podczas rytuałów magicznych, przez wzgląd na specyficzne właściwości, odmienne dla każdego z nich.

Przezroczysty kwarc. Przezroczysty kwarc jest uniwersalnym kryształem świata metafizycznego używanym do dowolnego zaklęcia lub zamiaru. Można go zaprogramować według własnych potrzeb, a jego naturalne wibracje wzmacniają każde zaklęcie. Jego naturalne pęknięcia, twarze i wtrącenia odbijają się i załamują światło.

kamienie szlachetne
kamienie szlachetne

Kwiat pustyni. Jest odmianą selenitu i mówi się, że zapewnia zdolności umysłowe i jasność. Wspomaga także percepcję wszelkiego rodzaju, w tym intuicję. Mówi się, że kwiat pustyni jest anielskim kamieniem i jest używany w uzdrawianiu. Łagodzi zmartwienia i uspakaja umysł przed rozproszeniami i zakłóceniami. Metafizycznie służy do rozpuszczania negatywnych programów i złych nawyków. Mówi się również, że wspomaga kręgosłup i ogólnie leczy problemy szkieletu.

Magiczne właściwości kamieni szlachetnych

Fluoryt. Wprowadza racjonalność do intuicji. Porządkuje połączenie i świadome powiązanie z rozwojem psychicznym i duchowym. Równoważy części ciała, kości i struktury komórkowe, gojenie ran i ogólnie zdrowienie. Dobry na zaburzenia psychiczne, także układ nerwowy. Podnosi IQ do najwyższego poziomu, co jest doskonałe dla rozwoju umysłu. Działa z czakrami w zależności od koloru kamienia. Oferuje stabilizującą energię, ułatwiającą porządek, równowagę i uzdrawianie. Uważa się, że jest pomocny do ​​jasności umysłu, obiektywizmu, koncentracji i medytacji. Pomaga w uchwyceniu wyższych, bardziej abstrakcyjnych pojęć i rozeznaniu prawdy lub rzeczywistości w danej sytuacji. Równoważy i oczyszcza ciała intelektualne i fizyczne. Wzmacnia kości i zęby i służy do zwalczania chorób we wczesnym stadium. Szczególnie dobre do pracy z szóstą czakrą, też dla osób urodzonych w znaku Ryb lub Koziorożca. Występuje w różnych kolorach, od fioletowego przez żółty po zielony lub w paski.

Granat. Granaty są związane z żywiołem ognia i mają barwę od głębokiej czerwieni do prawie czerni. Mówi się również, że pomagają w urzeczywistnianiu snów w twoim życiu, wzmacniają siłę ciała, wytrzymałość i wigor. Równoważą energię, inspirują miłość, są dostrojone do energii serca, wzmacniają seksualność i są dobre do leczenia, ochrony i rewitalizacji uczuć.

Złoty kwarc. Przyjmuje w naszym życiu to, co negatywne lub złe, przekształcając je w lepszy stan, w tym uzdrawiając ducha i równoważąc emocje. Mówi się również, że przywraca równowagę, wspomaga krążenie fizyczne i energetyczne. Nazywa się go Złotym Uzdrowicielem. Zapewnia głębsze zrozumienie naturalnego wszechświata i związków ze światem duchów. Złoto to kolor przygody, sukcesu i mocy odzwierciedlonej w tych pięknie złotych kryształach. Złoty kwarc pomaga uzyskać dostęp do uzdrawiającej energii mistrzów, łącząc się z trzecią czakrą i wzmacniając ją z pragnieniem pójścia do przodu. Mówi się również, że pomaga zachować integralność w relacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *