Horoskopy i magia

Horoskopy i magia. Gwiazdy oferują nieograniczony wgląd, który w dzisiejszych czasach jest często prezentowany w horoskopach. Nasze horoskopy mogą rzucić światło na nasze codzienne doświadczenia i pomóc nam rozpoznać, w jaki sposób ruchy planet — takie jak ruch wsteczny Saturna — mogą pomóc nam dokonać pomocnych zmian w życiu. Ale cofnijmy się o krok. Jak w ogóle działa ten proces interpretacji położenia i ruchu planet? Jaka jest definicja znaku zodiaku i jaki wpływ na znaki mają planety?

Te pytania są fundamentalne dla nauczenia się podstaw czytania wykresu urodzenia, który ujawnia położenie planet na niebie w chwili twoich narodzin. Analiza tego wykresu, zwanego również wykresem urodzeniowym, może zapewnić głęboki wgląd w Twoją osobowość, motywacje i pragnienia. Przyjrzyjmy się, jak powstała sztuka astrologii i rzemiosło czytania wykresów urodzeń i jak możesz zastosować je w swoim życiu.

Horoskopy i magia

Ludzie obserwowali gwiazdy od zarania dziejów. Przez tysiące lat nasi prehistoryczni przodkowie śledzili niesamowite zjawiska, takie jak potężne zaćmienia i komety krótkiego zasięgu. A także częste cykliczne wzorce. Charakterystyczne, migoczące gromady gwiazd zostały uznane za „konstelacje”, podczas gdy nieruchome ciała niebieskie zostały zidentyfikowane jako „planety”. Pod spokojnym aksamitnym nocnym niebem odkryto Księżyc, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna — znane jako „klasyczne planety”.

Starożytni Babilończycy stworzyli zodiak, dzieląc niebo na 12 części. Z których każda została nazwana na cześć największej zawartej w niej konstelacji. Kalendarz zodiaku zarówno śledził czas, jak i przewidywał. Babilończycy zauważyli, że ruch planet, zwany tranzytem, ​​odpowiadał zarówno pomyślnym wydarzeniom, jak i nieszczęściom na ziemi. Jak zauważa Swinburne University, Rzymianie przyjęli zodiak na początku pierwszego wieku, rozszerzając role gwiazd i planet poprzez mitologię. To właśnie na skrzyżowaniu skrupulatnej obserwacji i epickiego folkloru narodziła się astrologia.

Astrologia sercem nauki

Horoskopy i magia. Przez wieki astrologia była sercem nauki, medycyny, filozofii i magii. Hermetyczny aksjomat „jak na górze, tak i na dole” oznaczał przekonanie, że rozległy, tajemniczy makrokosmos wszechświata odzwierciedla mikrokosmos ludzkich doświadczeń. Pojawienie się teleskopu i odpowiadające mu odkrycie tak zwanych „nowoczesnych planet” — Urana, Neptuna i Plutona — dopełniło niebiańską zagadkę. Chociaż funkcja astrologii uległa zmianie. Teraz jest częściej używana do oceny romantycznej zgodności niż do przewidywania losów żniw. Dzisiaj nadal obserwujemy planety, tak jak robili to starożytni Babilończycy.

5 thoughts on “Horoskopy i magia

  1. Astrologia zawsze mnie fascynowała. Wpływ planet na życie człowieka i nie tylko. Jestem przekonana, że ma to związek z ogromna kosmiczna energią. Ona istnieje jak elektryczność.

  2. Ludzie są uzależnieni od horoskopów. A czy one na prawdę się sprawdzają? Raczej tak. Ale horoskopy profesjonalne, stawiane indywidualnie. Nie wierzę w takie gazetkowe horoskopy

  3. W horoskopy z czasopism nie wierzę. W magię wierzę, bo wiele razy miałam z nią do czynienia. Wierzę w rytuały miłosne, w Tarota. Wiem, że można człowieka skrzywdzić przez klątwy i uroki. Wierzę że można go też przed tym uchronić. To jest rzeczywistość, której do końca nie znamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *