Godzina Czarownic

Godzina czarownic

Drabina czarownic

Godzina czarownic. Poświęć kawałek liny na magię. Zgodnie z tym samym księżycowym wzorem, co w przypadku magii świec, każdej nocy zawiąż jeden węzeł na linie, jednocześnie mocno wizualizując, co chcesz osiągnąć. Zawiąż węzły wokół siebie, aby przyciągnąć przedmiot do środka i od siebie, aby go rozproszyć. Drabiny czarownic mają w Kornwalii długą tradycję. Były powszechnie sprzedawane rybakom przed wyprawą w morze. Rozwiązanie pierwszego węzła wyzwoli lekki wiatr, drugi silniejszy wiatr i tak dalej. Drabina czarownic odnosi się również do sznura 40 paciorków używanych jak różaniec jako pomoc w skoncentrowanym powtórzeniu.

Godzina czarownic
godzina czarownic

Lalki czarownic

To figurki z wosku, gliny, a nawet z plasteliny, przypominające osobę, na której ma być skupiona magia; w sabatach grzybek może być konsekrowany na ołtarzu wiedźm, przywiązany sznurem zarówno do kobiety, jak i mężczyzny (zgodnie z wiccańskim przekonaniem, że energia męska i żeńska tworzy najskuteczniejszą magię) i opatrzony odpowiednią symboliką. leczenie; noga grzyba może być zabandażowana w ramach rytuału uzdrawiania lub jego usta mogą być zaszyte, aby żywa osoba, którą reprezentuje, nie rozprzestrzeniała plotek; gdy zaklęcie zadziała, grzybek zostanie spalony lub zakopany, uwalniając w ten sposób zaklęcie.

Wicca jest podzbiorem pogaństwa, jak również jest religią wiedźm. I chociaż wszyscy wiccanie są czarownicami (nawet mężczyźni), nie wszystkie czarownice są wiccanami. Niektóre czarownice są agnostykami, chrześcijanami, hinduistami lub po prostu starymi czarownicami. Zwykle pracują sami. W przeciwieństwie do tego większość wiccan pracuje w sabatach. Jest rzeczą oczywistą, że nie wszyscy poganie są czarownicami, ani też niekoniecznie wszyscy czarownice są poganami. Nawiasem mówiąc, czarodzieje i czarnoksiężnicy nie są ani czarownicami, ani wiccanami. Ale ludźmi (zwykle mężczyznami), którzy praktykują wysoką bez jawnie religijnego kontekstu. O ile wiemy, jest ich niewielu.

Czarownice fascynowały od wieków. Fascynują również współczesnego człowieka. Powstaje wiele conwentów czarownic. Zaliczają się do nich osoby z różnych klas społecznych. Nie ma tu znaczenia zawód, ani status finansowy. Jest życie ideologią ziemi. Jest życie magią, jej tajnikami i cudowna słodyczą jej stosowania. W każdym dużym mieście europejskim znajdziemy sklepy okultystyczne. Jest ich mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *