Czym jest Kundalini

Czym jest Kundalini. Tumaczy się z sanskrytu na „zwinięty wąż”, opisuje energię, która spoczywa, często uśpiona, zwinięta u podstawy kręgosłupa. Kiedy się podnosi lub budzi, może powodować szereg doświadczeń i objawów. Kundalini jest uważana za energię siły życiowej, co oznacza, że ​​jest głównym źródłem wewnętrznej mocy. Wszyscy to mamy, ale nie wszyscy doświadczyliśmy tego jako „przebudzenia”. Wszystko, czym jesteś, myślisz, pamiętasz, że możesz wizualizować – wszystko – to jest twoja świadomość – To jest Kundalini.

Ta energia, tradycyjnie uważana za kobiecą (czasami nazywana Kundalini Shakti), jest w stanie swobodnie płynąć tylko wtedy, gdy czakry są całkowicie czyste i otwarte. Czakry są jak bramy do wymiarów percepcji. Dla wielu zablokowane czakry nie pozwalają na przepływ energii Kundalini.

Co powoduje przebudzenie przebudzenie?

Prawda jest taka, że ​​nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Dla niektórych przebudzenie Kundalini może nastąpić po latach kultywowania praktyki duchowej. Wykonywania jogi Węża , medytacji itp. Ale równie dobrze, może nastąpić spontanicznie, bez wcześniejszego treningu.

Wzrost Kundalini jest zjawiskiem automatycznym – i może się zdarzyć w ramach każdego rodzaju duchowej dyscypliny, w każdym stylu jogi. Więc nie jest to coś, czego koniecznie powinieneś szukać.

Poprzez praktykę wzbogacania swojej duchowości i wewnętrznego świata, możesz w końcu stać się tak neutralny i zrównoważony, że wiesz, że osiągnąłeś miejsce całkowitego przebudzenia.

Czym jest Kundalini.

Różnica między przebudzeniem Węża a przebudzeniem duchowym może być w danej chwili trudna do dostrzeżenia. Nie zawsze można wiedzieć, czy nasza energia wzrasta, czy też przechodzimy przez inny rodzaj duchowego doświadczenia. Możemy mieć przypadki przebudzenia Węża, a następnie możemy mieć również przypadki otwierania się górnych czakr. Nie muszą być spokrewnieni, ale mogą być.

Otwieranie się górnych czakr może objawiać się nagłymi realizacjami, wizjami, wglądami, łączeniem się z duchami, wglądami psychicznymi, doświadczeniami nagłego uczucia miłości znikąd i nie tylko – ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jest to Wąż.

Mówiąc prościej, przebudzenie można sklasyfikować jako rodzaj przebudzenia duchowego , ale przebudzenie duchowe nie zawsze jest związane z Kundalini.

Jeśli nie jesteś pewien, czego doświadczasz, najlepszą metodą byłoby szukanie przewodnictwa duchowego nauczyciela lub przewodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *