Czym jest Astrologia?

Czym jest Astrologia? Astrologia zajmuje się badaniem wpływu odległych obiektów kosmicznych, zwykle gwiazd i planet, na ludzkie życie. Mówi się, że pozycja słońca , gwiazd, księżyca i planet w momencie narodzin ludzi (a nie ich poczęcia) kształtuje ich osobowość. Wpływa na ich romantyczne relacje i przepowiada ich ekonomiczne losy, między innymi wróżby.

To, co większość ludzi wie o astrologii, to ich „znak”, który odnosi się do jednej z 12 konstelacji zodiaku. Jest to forma astrologii znaków słonecznych, która jest astrologią, na której opierają się horoskopy gazetowe. To chyba najprostsza forma, bo do wygenerowania horoskopu ze znakiem słońca nie potrzeba nic więcej niż tylko data czyichś urodzin. Wielu astrologów powie ci, że ta forma astrologii jest tak uproszczona, że ​​daje bardzo ograniczone rezultaty.

Czym jest Astrologia?

Aby uzyskać dokładniejszy odczyt, astrologowie sprawdzają, w jakim znaku znajdowała się każda planeta w momencie narodzin. Planety i znaki łączą się z innymi elementami, takimi jak domy i kąty. Tworząc złożony i często bardzo specyficzny profil osobowości, życia i perspektyw na przyszłość.

Nie ma jednej zunifikowanej teorii lub praktyki astrologii. Wszystkie starożytne kultury praktykowały swoje własne formy, z których niektóre łączyły się i ewoluowały w dzisiejszą powszechną zachodnią astrologię. Kultury Wschodu nadal praktykują własne formy astrologii: astrologia chińska, wedyjska i tybetańska należą do najbardziej znanych.

Czym jest Astrologia?
Czym jest Astrologia?

Nawet w zachodniej astrologii istnieje znaczna różnorodność metod i filozofii. Niektórzy dzielą astrologię przez zamierzony wynik końcowy:

Astrologia Przyziemna – służy do badania wydarzeń na świecie i przewidywania spraw narodowych, wojen i gospodarek.

Przewidywania — ta gałąź może być dalej podzielona. Ale ogólnie odnosi się do astrologii, która ma na celu dokonanie określonych przewidywań lub analiz dotyczących celów lub wydarzeń w życiu podmiotu.

Astrologia Urodzeń – o tym myśli większość ludzi, gdy myślą o astrologii. Astrologia Natal stara się przewidywać i analizować na podstawie daty urodzenia danej osoby.

O astrologii mówimy, kiedy chcemy zrozumieć wpływ na nas gwiazd i planet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *