Chiński zodiak

Chiński zodiak, czyli shengxiao jest reprezentowany przez 12 zwierząt zodiaku . W kolejności są to Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

chiński zodiak
chiński zodiak

Chińskie lata zodiaku zaczynają się/kończą w chińskim Nowym Roku (w styczniu/lutym), czyli każde z własnymi, określonymi atrybutami.

2021 to rok Wołu .

Chińczycy wierzą, że horoskop, osobowość i zdolność miłości danej osoby są ściśle związane z jej chińskim znakiem zodiaku, określonym przez rok urodzenia.

Każdy chiński rok zodiaku jest reprezentowany przez zwierzę. Na przykład 1991 to rok Kozła. Jeśli urodziłeś się w 1991 roku, twoim chińskim znakiem zodiaku jest Koza i jesteś znany jako „Koza”.

Osobowość chińskich znaków zodiaku

Chińskie zwierzęta zodiaku mają znaczenie astrologiczne i kulturowe. Chińczycy kojarzą każdy znak zwierzęcy z pewnymi cechami. Uważa się, że osoby urodzone w danym roku mają osobowość tegorocznego zwierzęcia.

Szczur : bystry, zaradny, wszechstronny, miły.

Wół : pracowity, niezawodny, silny, zdeterminowany.

Tygrys : bystry, pomysłowy, wszechstronny, miły.

Królik : cichy, elegancki, miły, odpowiedzialny.

Smok : pewny siebie, inteligentny, entuzjastyczny.

Wąż : enigmatyczny, inteligentny, mądry.

Koń : ożywiony, aktywny, energiczny.

Koza : spokojna, delikatna, sympatyczna.

Małpa : bystra, bystra, ciekawa.

Kogut : spostrzegawczy, pracowity, odważny.

Pies : śliczny, uczciwy, rozważny.

Świnia : współczująca, hojna, pracowita.

Zgodność z chińskim zodiakiem — czy on/ona jest dla ciebie odpowiedni?

Ważnym zastosowaniem chińskiego zodiaku jest określenie, czy dwoje ludzi jest kompatybilnych  w romantycznym związku lub jakimkolwiek innym związku. Zgodność zodiaku jest zwykle sprawdzana przed ślubem w Chinach.

Uważa się, że osoby urodzone w określonym zwierzęcym roku zodiaku mają cechy tego zwierzęcia, które determinują ich cechy osobowości i mogą albo pomóc, albo utrudnić związek.

Najlepsze dopasowania dla 12 znaków zodiaku:

Szczur : Wół, Smok lub Królik

Wół : Szczur, Wąż lub Kogut

Tygrys : Smok, Koń lub Świnia

Królik : pies, świnia lub koza

Smok : Szczur, Tygrys lub Wąż

Wąż : Smok lub Kogut

Koń : Koza lub Tygrys

Koza : Królik, Koń lub Świnia

Małpa : Wół lub Królik

Kogut : Wół lub Wąż

Pies : Królik

Świnia : Koza, Tygrys lub Królik

2021 to rok Wołu. 

Znak Tygrysa

Znany jako król wszystkich bestii w Chinach, Tygrys jest symbolem siły , odpędzania zła i odwagi, natomiast rok Tygrysa uważany jest za dobry rok .

Znaki zodiaku najbardziej zgodne z Tygrysem (Świnia, Koń i Pies) zwykle cieszą się szczęściem w 2022 roku. Jednak Tygrysy, Małpy i Węże mogą napotkać pewne problemy finansowe, ponieważ uważa się, że obrażają Tai Sui, Boga wieku, w 2022 roku.

Czy wiesz, dlaczego 12 chińskich zwierząt zodiaku znajduje się w ustalonej kolejności od szczura do świni? Dlaczego kot nie jest jednym z 12 zwierząt zodiaku?

Pierwszych 12 osób, które przekroczyły linię, otrzymało znaki i ich kolejność w chińskim zodiaku. 

Właściwie 12 zwierząt zostało bardzo celowo wybranych przez starożytnych, po wielu korektach. Zwierzęta zodiaku są albo ściśle związane z codziennym życiem starożytnych Chińczyków, albo mają szczęśliwe znaczenie w starożytnej chińskiej kulturze.

Smok jest najbardziej pożądanym znakiem zodiaku , a chińskie narodziny osiągają szczyt w latach Smoka.

Racjonalnie trudno jest zidentyfikować najszczęśliwsze lub najbardziej nieszczęśliwe znaki zodiaku, ponieważ każdy znak ma swoje zalety i wady. Społecznie różne kombinacje znaków zodiaku powodują inną dynamikę relacji, co może bardziej wpływać na czyjeś życie, ponieważ nie żyjemy w izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *