UROKI I KLĄTWY

Uroki

Złe oko

Nieraz zapewne słyszeliśmy lub czytaliśmy o tym, że ktoś ma „złe oko” i może z zemsty rzucić na nas urok. Pojęcia takie, jak uroki i klątwy, wszyscy znamy. Niektórzy z nas słyszeli także o „Malocchio”, czyli „złym spojrzeniu”, które jest jednym z najstarszych i najpowszechniejszych wierzeń. W społeczeństwach, w których wiara ta była silna, przypadków uroków było wiele, a ich ofiary marniały, nierzadko nawet umierając.

Przekonanie, że istnieje moc przekazywania złej energii przez człowieka, było żywe od niepamiętnych czasów. Nie wiadomo, gdzie bierze swoje początki wiara w uroki i klątwy. Jednak była ona silna tak w czasach starożytnych, jak i później.

Uroki i klątwy – starożytne dziedzictwo

Istnieją egipskie, greckie, rzymskie i biblijne przekazy dotyczące uroków i klątw. Wierzono, że niektórzy źli i zawistni ludzie, a także magowie potrafią sprowadzić choroby i śmierć jedynie poprzez swoje spojrzenie. Jego zabójcza moc była tak potężna, że wpływała na świat zewnętrzny. W naszym świecie wiara w uroki i klątwy istniała i istnieć będzie zawsze. Dlaczego uroki i klątwy działają?

Istnieją dwa rodzaje mocy związanej z urokami i klątwami: moralna i naturalna. Moc moralna polega na akcie woli, popełnionym świadomie i z rozmysłem, złe skutki zaś rodzą się w umyśle sprawcy. Moc naturalna jest znacznie bardziej przerażająca – osoba nią obdarzona może rzucić urok czy klątwę niechcący, za sprawą wrodzonych zdolności, jak choćby niszczącego spojrzenia, sprowadzając na ofiarę szkodliwe skutki. Magowie są obdarzeni taką mocą i często używają jej do rzucania uroków oraz klątw.

Przez lata naukowcy, filozofowie i sceptycy, nazywali uroki i klątwy przesądami. Niemniej jednaj do dziś zdarzają się częste ich ofiary, a nauka choć widzi ich skutki, jest jednak bezsilna w zbadaniu i udokumentowaniu ich przyczyn. Coraz więcej wykształconych osób: prawnicy, lekarze, politycy, a nawet naukowcy, zwracają się do osób obdarzonych odpowiednia mocą i wiedzą o przeprowadzenie uroku czy rzucenie klątwy, ponieważ wiedzą, że przyniesie to pożądane skutki. Wiedzą, że uroki i klątwy po prostu działają.

Symptomy bycia ofiarą uroku lub klątwy

przypominają w swej wersji podstawowej objawy grypy. To ból głowy, zmęczone oczy, niepokój, złe samopoczucie, bóle żołądka, chudnięcie, senność lub bezsenność i  poczucie zagubienia. Objawom tym dodatkowo towarzyszą przejawy pecha – straty materialne, pożary, śmierć w rodzinie, wymieranie zwierząt itp. Uroki i klątwy wykonywane przez odpowiednie osoby mogą przynieść osobie będącej ich obiektem wyżej opisane konsekwencje.

Nieraz w codziennym życiu jesteśmy nieświadomymi świadkami, a nawet ofiarami uroków oraz klątw. Kiedy ktoś intensywnie się w nas wpatruje, może robić to całkowicie niewinnie, ale może też przy okazji rzucić na nas urok – świadomie lub nie. Urok czy klątwa mogą sprowadzić na ofiarę chorobę, złe samopoczucie lub rozmaite nieszczęścia, jednak można temu zaradzić. Najczęściej w takich sytuacjach ofiary dotknięte działaniem uroków, zwracają się do odpowiednich osób. Są nimi magowie, rytualiści, posiadający odpowiednie narzędzia, wiedzę oraz umiejętności, aby niszczycielskie ich skutki cofnąć.  A co nie mniej istotne, aby zabezpieczyć konkretną osobę przed ponownym atakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *