MAGICZNE LUSTRO

Od najdawniejszych czasów magowie, wiedźmy i wróżbici posługiwali się do celów jasnowidzenia czarnymi lustrami. Czym jest wróżenie z luster (kryształowych kul i wody), inaczej zwane krystalomancją? To sposób widzenia przyszłych, przeszłych i odległych wydarzeń oraz duchów żyjących na innych poziomach, poprzez wpatrywanie się w specjalnie do tego celu przeznaczony przedmiot. Jest to zatem rodzaj wróżenia/jasnowidzenia.

Magiczne lustro

Czarne, magiczne lustro nie jest jedynym rekwizytem stosowanym do tego rodzaju wróżenia. Może to być również zwykłe lustro, kryształowa kula, czarna kryształowa kula, misa z wodą czy polerowany kawałek metalu.

Lustra i kule nie są same w sobie przedmiotami magicznymi, ale służą jako punkt koncentracji. Oczywiście po odpowiednim naładowaniu osobistą energią. Niemniej jednak to osoba wróżąca ma moc i to od jej umiejętności oraz praktyki zależy, czy zostanie nawiązany kontakt z duchami i uzyskamy wizję przyszłości oraz zdarzeń minionych.

Aby nauczyć się krystalomancji i uzyskać astralne widzenie, trzeba cierpliwości i wytrwałości. Astralne widzenie to umiejętność zajrzenia na plan astralny. Dla niektórych osób, o większych zdolnościach parapsychicznych, może okazać się to naturalne i łatwe, innym zajmie to długie miesiące, a największa grupa osób w ogóle nie dostąpi tej umiejętności.

Luster i kul używa się przede wszystkim w magicznej dywinacji, ale także w różnego rodzaju rytuałach magicznych. Osoby praktykujące magię wysoką stosują je w przywoływaniu duchów i kontaktowaniu się z nimi na planie astralnym.

Magiczne lustro – przygotowanie

Kryształowe kule można kupić, natomiast czarne lustro trzeba wykonać samodzielnie. W tym celu wystarczy kupić ramkę do obrazów ze szkłem. Wyjmujemy szkło z ramy i malujemy je dokładnie po jednej stronie czarną, nieprześwitującą farbą. Następnie gdy farba wyschnie, wkładamy szkło w ramkę w taki sposób, aby warstwa farby znajdowała się z tyłu.

Samo lustro należy naładować osobista energią.

Lustro do wróżenia należy przechowywać na magicznym ołtarzu, jednak do samej dywinacji można je ustawiać gdzie indziej. Podczas wróżenia pomieszczenie oświetla się świecami, które jednak nie mogą odbijać się w lustrze ani rozpraszać widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *