Magiczna wiedza i praktyka

Magiczna wiedza i praktyka
Magiczna wiedza i praktyka

Magiczna wiedza i praktyka. Kościół wczesnochrześcijański wyraźnie odradzał korzystanie z magii. Chociaż średniowieczni teologowie czasami mieli trudności z rozróżnieniem działań magicznych i religijnych. Między praktykami, które opierały się na czczeniu najwyższej istoty. A tymi, które proponowały interwencję za pośrednictwem diabłów lub innych nieboskich siły nadprzyrodzone, była niewielka różnica.

Przechodząc do wczesnej epoki nowożytnej i początków oświecenia. Okazuje się, że magii nie było tak łatwo oddzielić od pogoni za wiedzą naukową lub medyczną. Chociaż przyrodnicy w XVI wieku sugerowali, że wrodzona moc ukryta w przedmiotach takich jak magnesy jest częścią naturalnego. A nie boskiego świata, te potężne przedmioty naturalne mogą odpierać nadprzyrodzone szkody.

Magiczna wiedza i praktyka

Bardzo rozpowszechnione były butelki wiedźm. Oto przepis na jedna z nich: gotowanie moczu z żelaznymi paznokciami i włosami, aby chronić przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Butelki wiedźm, a także martwe koty lub buty, zostały znalezione ukryte w starych budynkach, aby chronić królestwo domowe przed nadprzyrodzonymi niebezpieczeństwami. Obawy te są nadal widoczne w XIX wieku, a nawet współcześnie.

Pod koniec XIX wieku teologowie, naukowcy i filozofowie zaproponowali nowe rozróżnienia, aby zrozumieć magię, religię i naukę w coraz bardziej racjonalnym, świeckim świecie.

Teorie na temat magii sympatycznej sugerowały, że „podobne reaguje na podobne”. Zgodność między materiałami lub obrazami dawałaby efekt dzięki niewidzialnym powiązaniom sympatycznym między nimi. Z kolei te idee wzbudziły nowe obawy, że gwałtowne zmiany społeczne zniszczą tradycyjne praktyki, takie jak pieśni i tańce, opowieści i festiwale. Folkloryści przeczesywali wieś w poszukiwaniu śladów zanikających wydarzeń, często rewitalizowanych dziś przez ponowne zainteresowanie praktykami ludowymi i wiejskimi. historie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *