MAGIA ŚWIEC

Rytuały z użyciem świec były odprawiane od stuleci w różnych kulturach i zakątkach świata. Także i my, chociaż nasza cywilizacja niewiele ma z magia wspólnego, co roku zdmuchujemy świeczki na urodzinowym torcie, wypowiadając przy tym życzenie i w ten sposób bezwiednie uprawiamy magie świec.

Magia świec

Podstawowe zaklęcia ze świecami wyglądają z grubsza bardzo podobnie do rytuał tortu urodzinowego. Zapalamy świecę w odpowiednio dobranym kształcie i kolorze, koncentrujemy się na celu, wypowiadamy magiczna formułę, wizualizujemy pożądane rezultaty itp. Najważniejszym elementem magii świec jest umiejętność wizualizowania upragnionego celu zaklęcia, połączenie wiary i potrzeby i oczywiście magiczna wiedza i umiejętności.

Rytuały i zaklęcia ze świecami nie są zbyt skomplikowane, a jeżeli zostaną umiejętnie przeprowadzone przez właściwą osobę, są również bardzo skuteczne. Różne kolory świec mają swoja symbolikę i stosuje się je zgodnie z nią, w zależności od potrzeby, dla której odprawiamy rytuał.

Magia świec

Biel – prawda, czystość; kolor uniwersalny

Błękit – spokój, cierpliwość, zdrowie, leczenie; symbol Wody

Brąz – niepewność, wahanie, neutralność, natura

Czerń – negatywność, odwracanie, odbijanie, odkręcanie

Czerwień – miłość, zdrowie, seks, energia, siła; symbol Ognia

Fiolet – moc, interesy, ambicja, podświadomość; symbol Ducha

Granat – zmienność, szósty zmysł, duchowość

Pomarańcz – przyciąganie, stymulacja

Róż – miłość, honor, moralność

Zieleń – zdrowie, pieniądze, szczęście; symbol Ziemi

Żółć – intelekt, energia, gniew, zazdrość; symbol Powietrza

Zaklęcia z użyciem świec mogą być proste lub skomplikowane – zależy to od naszych chęci i umiejętności. Może być to cos tak prostego, jak zapalenie zielonej świecy i powtarzanie: „Pieniądze! Pieniądze! Płyńcie do mnie z niewyczerpanego źródła bogactwa!” albo bardzo długi i skomplikowany rytuał, wymagający różnych akcesoriów dodatkowych i formuł magicznych, trwający kilka lub kilkanaście dni.

Najważniejszym krokiem jest dobór świecy w kolorze odpowiadającym naszemu celowi. Następnie dobrze jest namaścić świeczkę właściwym olejkiem. Świecę nacieramy przeważnie w kierunku od środka w górę, a potem od środka w dół, jednocześnie wizualizując cel dla jakiego ma ona nam posłużyć.

Następnie siadamy i medytujemy nad celem wpatrując się w płomień świecy i wypowiadamy formułę zaklęcia. Formuła zaklęcia nie musi być długa czy skomplikowana, najważniejsze żeby dokładnie opisywała to, czego pragniemy. Najważniejszym elementem każdego zaklęcia jest siła woli, wiara, pozytywne myślenie i kreatywna wizualizacja.

Jeśli wykonamy wszystkie te czynności, wysyłamy wibracje w Kosmos, dzięki czemu w końcu się one spełnią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *