Magia świadomego snu, cz. 2

Magia snu. Wywoływanie świadomych snów może być dość łatwe dzięki odpowiednim metodom. Ci, którzy nie mają doświadczenia w tych zjawiskach, mogą być w stanie wywołać świadomy sen za pomocą następujących środków:

Zoptymalizuj swoją sypialnię do spania. Ćwiczenie dobrej higieny snu może pomóc w zapewnieniu zdrowego cyklu snu i czuwania. W tym wystarczającej ilości snu REM (kiedy najbardziej prawdopodobne są świadome sny). Upewnij się, że temperatura w sypialni jest komfortowa. 65 stopni Fahrenheita (18,3 stopni Celsjusza) jest powszechnie uważane za idealną temperaturę snu. Powinieneś także utrzymywać w pokoju ciemność i względnie ciszę. Zasłony zaciemniające, maski do spania i inne akcesoria pomagają zmniejszyć poziom światła. Podczas gdy zatyczki do uszu i urządzenia dźwiękowe mogą blokować uciążliwe dźwięki z zewnątrz.

Magia snu

Oceń swoją rzeczywistość: przez cały dzień ćwicz „testowanie rzeczywistości”, sprawdzając otoczenie, aby potwierdzić, czy śpisz, czy nie. We śnie otoczenie może wyglądać znajomo, ale będą niespójności i zniekształcenia w porównaniu z rzeczywistością. Wykonując te kontrole rzeczywistości kilka razy dziennie, możesz nabyć zdolność testowania swojej rzeczywistości podczas snów.

Wypróbuj metody MILD i WBTB: W celu indukcji mnemonicznej techniki świadomych snów obudź się po spaniu przez pięć godzin (w razie potrzeby użyj alarmu) i powiedz sobie, aby pamiętać, że śnisz po zaśnięciu. Metoda MILD okazała się bardzo skuteczna8w niektórych badaniach. Technika budzenia się z powrotem do łóżka wymaga również wybudzenia się po pięciu godzinach snu. Dzięki WBTB będziesz chciał nie zasnąć przez około 30 do 120 minut przed powrotem do snu.

Zapisuj swoje sny: Każdego ranka zapisuj w dzienniku wszystko, co pamiętasz o swoich snach. Możesz także użyć urządzenia do nagrywania głosu, aby zapisywać wspomnienia ze snu. Szczegółowe zapisy pozwolą Ci łatwiej rozpoznawać sny po zaśnięciu, co z kolei może pomóc w wywołaniu świadomych snów.

Siła sugestii

Niektórzy ludzie mogą z powodzeniem wywołać świadome sny po prostu przekonując siebie, że będą mieli jeden po zaśnięciu.

Wybierz urządzenie wywołujące świadome sny: Przenośne urządzenia wywołujące świadome sny9są dziś powszechnie dostępne. Urządzenia te, które często występują w postaci masek do spania lub opasek na głowę, wytwarzają dźwięki, migające światła, wibracje i inne sygnały, które działają jako bodźce słuchowe, wzrokowe i/lub dotykowe. Spodziewaj się wydać co najmniej 200 USD na jedno z tych urządzeń.

Eksperymentuj z grami: niektóre badania wykazały związek między graniem w gry wideo10oraz częstotliwość i kontrola świadomych snów. Dotyczy to zwłaszcza interaktywnych gier wideo.

Inne techniki mogą być użyte do wywołania świadomych snów. Należą do nich przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS), która bezboleśnie przykłada prądy elektryczne do różnych obszarów mózgu oraz niektóre rodzaje leków. Niewiele jest badań naukowych wykazujących skuteczność tych metod. Techniki te są również przeprowadzane wyłącznie w kontrolowanych warunkach laboratorium klinicznego i nigdy nie powinny być podejmowane przez osobę, chyba że pod nadzorem lekarza lub innego uprawnionego lekarza lub psychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *