MAGIA RYTUALNA – MAGIA INTENCYJNA

Magiczne rytuały

Magiczne rytuały

Magiczne rytuały cieszą się wciąż dużą popularnością. W społeczeństwie zinformatyzowanym ich odprawianie staje się wręcz coraz bardziej popularne.

Za pośrednictwem magii rytualnej można wywoływać najpotężniejsze skutki. Magiczne rytuały mogą być odprawiane przez kilku magów naraz, przez co kilka osób może wywołać efekty normalnie dostępne tylko dla potężniejszych magów. Efekty rytuałów zwykle też utrzymują się znacznie dłużej niż w innych przypadkach. Często mogą być trwałe, lub wymagające tylko okresowego odnawiania ich, które zwykle jest znacznie łatwiejsze w przeprowadzeniu anieżeli pierwotne rzucenie zaklęcia.

Choć potężna, magia inkantacji wiąże się również z poważnymi ograniczeniami. Przede wszystkim (poza najdrobniejszymi rytuałami), jej wykorzystywanie wiąże się z długimi przygotowaniami, potrzebnymi na zebranie odpowiednich materiałów, wyrysowanie magicznych kręgów, czy oczekiwanie na odpowiednią porę – niektóre rytuały mogą zadziałać jedynie o specyficznej porze dnia, tylko w nowiu albo w pełni, a niektóre nawet tylko konkretnego dnia roku. Ponadto często potrzebne jest znalezienie odpowiedniego miejsca mocy. Z tych wszystkich względów, magia ta zwykle nie nadaje się do używania w warunkach bojowych lub innych nagłych przypadkach.

Magię rytualną można w zasadzie podzielić na parę grup :
magia miłosna
– nienawiści
– prześladowcza
– magia obronna
– rzucanie i odwoływanie zaklęć
– magia śmierci

Magia rytualna jest bardzo skuteczna, jeżeli rytuał odprawia kompetentny mag, posiadający odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *