MAGIA DAWNIEJ I DZIŚ

Już od tysiącleci w życiu człowieka jedną z najważniejszych roli pełniła magia. Nie istniała taka kultura, ani cywilizacja, która nie posiadałaby własnego systemu magii. Magię praktykowali Babilończycy, Egipcjanie, Celtowie, Majowie, czy na przykład Polinezyjczycy i Indianie. Magię odprawiali guślarze, szamani, magowie na wszystkich kontynentach i na każdej szerokości geograficznej.

Magia

Współczesna magia zasadza się głównie na starożytnych wschodnich praktykach, na religii chaldejskiej, egipskiej. Łatwo można dostrzec wzrost zainteresowania hinduizmem oraz buddyzmem. Publikowane są książki o magii, tworzy się tajne towarzystwa i sekty. Ludzie coraz chętniej korzystają z rad wróżek i astrologów. Na rynku można zakupić amulety i talizmany, których zadaniem jest ochrona przed złymi mocami.

KLĄTWY

Zamawianie klątwy i przekleństwa jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Klątwa to modlitwa bądź inwokacja mająca za zadanie sprowadzenie szkody bądź krzywdy na drugiego człowieka. Wiele osób zaangażowanych w okultyzm świadomie wyraża zgodę na prowadzenie przez demony. Magowie zaklęcia i klątwy często mają wbudowane w swoje rytuały. Złorzeczenie i klątwa może mieć formę uroku, który przyniesie choroby i nieszczęścia na drugiego człowieka. Klątwa tak naprawdę jest realizowana przez demoniczne moce. Na działanie klątwy szczególnie narażone są osoby, które nie żyją w bliskich relacjach z Bogiem.

W magicznych atakach fundamentalną rolę spełnia wyobraźnia. Magowie świadomie koncentrują swoje negatywne emocje takie jak złość, wściekłość i nienawiść. Jeśli klątwa dotknie nieprzygotowanego człowieka to zaklęcie rzucone na niego może mieć dla niego nieprzyjemne konsekwencje. Każdy człowiek może również nieświadomie zaatakować drugiego człowieka. Na przykład podczas sytuacji, gdy się zdenerwujemy i kłócimy. Przez dłuższy okres czasu po kłótni kumulujemy w sobie negatywne emocje. Zdarza się, że miewamy przy tym okropne myśli typu żeby ta osoba, która sprawiła nam przykrość umarła bądź by spotkało ją coś złego. Myśli i słowa mają moc. Negatywnymi emocjami karmią się istoty demoniczne, które chętnie mogą zrealizować owe „prośby”.

Kiedy człowiek doświadcza ataków jego aura zostaje uszkodzona. Taka sytuacja bardzo odbija się na płaszczyźnie fizycznej. Przejawia się to w różnych dziedzinach życia. Człowieka ogarniają problemy w sferze zawodowej, zdrowotnej oraz osobistej. Ataki magiczne mogą wywołać taki stan, że obniża się energia witalna człowieka i człowiek popada w stan głębokiej depresji. Jednym z głównych objawów są również problemy ze snem, któremu towarzyszy często uczucie lęku oraz kłucie w klatce piersiowej. Zaatakowana osoba często miewa koszmary.

Dawniej z magii korzystały osoby, które jedyną nadzieję na zmianę swojego losu pokładali w interwencji sił nadprzyrodzonych. Celem większości klątw nie było uśmiercenie ofiary, lecz raczej spętanie jej aktywności. Ofiara dzięki zaklęciu miała być niema i zimna, ale niekoniecznie martwa.

Współczesna magia

Dzisiejsza magia jest najbardziej praktykowana na kontynencie afrykańskim. To tam uprawia się słynne voodoo. Magii używa się tam, aby zyskać powodzenie na polowaniu, sukcesy wojenne, ochronę przed chorobami oraz łaskawość przyjaciół. Rzuca się tam również uroki miłosne w celu pozyskania partnera bądź rzuca klątwy by zniszczyć wroga. Każda społeczność Czarnej Afryki praktykuję magię. Absolutna większość Afrykańczyków wierzy, ze świat pozostaje w rękach innych duchów oraz zmarłych przodków. Tamtejsza społeczność ma również inne pojęcie choroby. W ich rozumieniu choroby oznacza tak naprawdę to, że na kogoś rzucono urok bądź przekleństwo. Winowajcy szuka się głównie w rodzinie. Za osobę, która rzuciła czar zazwyczaj uważa się osobę najbardziej złośliwą w rodzinie.

Magia obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Coraz więcej osób korzysta z usług wróżbiarskich oraz zakupuje podręczniki o tej tematyce. Co powinna zrobić osoba, która uświadomi sobie, że czuję, że w jego życiu działa klątwa ? Przede wszystkim powinna poszukać a następnie zwrócić się o pomoc do osoby, której wiedza i umiejętności pozwalają na zneutralizowanie destrukcyjnego działania klątwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *