Magia rytualna dzisiaj

Magia ceremonialna dzisiaj

Magia rytualna dzisiaj. W epoce wiktoriańskiej kwitły grupy spirytystyczne i okultystyczne. I być może żadna nie jest tak dobrze znana jak Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. To tajne stowarzyszenie przyjęło ceremonialne praktyki magiczne. Chociaż w końcu uległo implozji, gdy członkowie nie mogli zgodzić się co do rzeczywistych przekonań religijnych grupy. Podobnie jak ich poprzednicy, wielu członków Złotego Brzasku było chrześcijanami. Ale nastąpił napływ wierzeń pogańskich, które ostatecznie doprowadziły do ​​rozbicia Zakonu.

Wielu dzisiejszych praktykujących magię ceremonialną wywodzi swoje korzenie z nauk Złotego Brzasku. Ordo Templi Orientis (OTO) to międzynarodowa organizacja, która pierwotnie wzorowała się na masonerii. W 1900, pod przywództwem okultysty Aleistera Crowleya , OTO zaczęło zawierać również elementy Thelemy. Po śmierci Crowleya organizacja zaobserwowała szereg zmian w kierownictwie. Jak wiele ceremonialnych grup magicznych, członkostwo obejmuje serię inicjacji i rytuałów.

Magia rytualna dzisiaj

Builders of the Adytum (BOTA)  to ceremonialna tradycja magiczna z siedzibą w Los Angeles, która niesie wpływy zarówno Złotego Brzasku, jak i masonów. Oprócz grupowej pracy rytualnej BOTA oferuje korespondencyjne zajęcia z kabały, astrologii, wróżbiarstwa i wielu innych aspektów studiów okultystycznych.

Magia rytualna dzisiaj

Chociaż informacje na temat magii ceremonialnej często wydają się być ograniczone, wynika to częściowo z potrzeby zachowania tajemnicy w społeczności. Autor Dion Fortune powiedział kiedyś o naukach magii ceremonialnej: „Pożądana jest również tajemnica dotycząca praktycznych formuł magii ceremonialnej, ponieważ jeśli są używane bezkrytycznie, cnota z nich wypływa”.

Obecnie istnieje wiele publicznie dostępnych informacji na temat praktykowania i wierzeń wysokiej magii lub magii ceremonialnej. Mówi się jednak, że dostępne tam informacje są niekompletne i tylko poprzez trening i pracę praktykujący może odkryć wszystkie sekrety magii ceremonialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *