Magia niestrukturalna

Magia niestrukturalna:

Magia niestrukturalna działa, ponieważ dusze mogą do pewnego stopnia dowiedzieć się, jak samodzielnie wykonywać magiczne wyczyny. Jeśli udzieli się pomocy w kierowaniu many na zewnątrz ciała i przedstawi jasny obraz pożądanego celu, dusza będzie powoli odłupywać dany problem, zbliżając się coraz bardziej do rozwiązania z każdą próbą. Ponieważ jest to bardzo ślepy i prymitywny proces, może minąć sporo czasu, zanim zbiegnie się w realne rozwiązanie. Jeśli pożądany efekt magiczny jest złożony lub wymaga dużej ilości many. Trening może zająć lata, dekady. A nawet tak długo, że żadna osoba nie dożyje, aby zobaczyć wyniki w ciągu swojego naturalnego życia. Tak długi czas treningu można łatwiej opanować, dzieląc złożone efekty na wiele prostszych kroków i studiując podobną magię,

Niektóre efekty są łatwe do osiągnięcia za pomocą nieustrukturyzowanej magii. Mana jest bardzo skłonna do wytwarzania światła, ciepła i siły kinetycznej. W rzeczywistości często robi to wbrew woli rzucającego. Większość rzucania zaklęć nie jest bezbłędna, a zmarnowana mana naturalnie objawia się w postaci takich energii. Jeśli rzucający ma wystarczającą kontrolę nad maną zaangażowaną w zaklęcie, oznacza to niechciane poświaty, gwałtowny wzrost temperatury otoczenia i chaotyczne fale siły kinetycznej (często postrzegane przez widzów jako dziwny wiatr). Jeśli nie, nieudane zaklęcie może z łatwością wybuchnąć w twarz rzucającego lub spalić jego ręce. Tak więc nieustrukturyzowana magia, która zajmuje się wspomnianymi energiami, jest dość łatwa. Zamienianie przedmiotów w źródła światła, podpalanie papieru i lewitowanie przedmiotów to przykłady elementarnych sztuczek, do których zdolny jest praktycznie każdy

Ze względu na oczywistą skłonność do światła i ciepła, magia była historycznie mocno związana z ogniem w wielu różnych kulturach. Na przykład Ikosianie uważali, że magia powstała z ognia pierwotnego smoka świata, z którego świat powstał.

Magia niestrukturalna

Nieustrukturyzowana magia jest niezwykle elastyczna. Rzucający może go używać do woli, bez wcześniejszego ostrzeżenia lub przygotowania. I może zmieniać szczegóły tego, co robi z chwili na chwilę, dostosowując się do zmieniających się okoliczności znacznie szybciej niż kiedykolwiek mogłoby to ustrukturyzowane zaklęcie. Jest to nie tylko wielkie dobrodziejstwo w sytuacjach, w których szybkość i zdolność adaptacji są kluczowe. Ale oznacza również, że wiele ustrukturyzowanych systemów obrony przed magią – zwłaszcza prostszych, niskopoziomowych – ma problemy ze skutecznym przeciwdziałaniem magii nieustrukturyzowanej. Są stworzone do blokowania sztywnych konstruktów zaklęć, które atakują cel w bardzo specyficzny sposób. I mają problemy z radzeniem sobie z magią, którą można dostosować w locie, aby atakować ich słabe punkty lub omijać ich martwe punkty.

To powiedziawszy, magia nieustrukturyzowana jest czymś, czego praktycznie nikt nie trenuje wyłącznie. Każdy mag ma jakieś umiejętności. Ale dzieje się tak wyłącznie dlatego, że pewien poziom wiedzy o magii nieustrukturyzowanej jest niezbędny jako podstawa innego systemu rzucania zaklęć. Takiej, która daje rezultaty znacznie szybciej niż magia nieustrukturyzowana, a także daje magowi o wiele bardziej wszechstronny zestaw umiejętności magicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *