Hellenistyczna magia miłości

Magia miłości. Czary erotycznego przyciągania i przymusu można znaleźć w magicznej tradycji z hellenistycznej Grecji. Włączono w nie egipskie i hebrajskie elementy. Zostało to udokumentowane w tekstach takich jak grecki „Magiczne papirusy”. Te magiczne praktyki nadal wywierały wpływ na prywatne rytuały w Galii wśród ludów celtyckich, w rzymskiej Brytanii i wśród ludów germańskich. Magia erotyczna odzwierciedlała role płci w starożytnej Grecji i odrzucała nowoczesne koncepcje dotyczące ról płciowych i seksualności. Christopher Faraone, profesor klasyki Uniwersytetu Chicago, specjalizujący się w tekstach i praktykach związanych z magią ma swoja teorię. Rozróżnia magięeros, praktykowaną przez mężczyzn, i magięphilia, praktykowaną przez kobiety.

magia miłości
magia miłości

Te dwa rodzaje zaklęć można bezpośrednio powiązać z rolami płciowymi mężczyzn i kobiet w starożytnej Grecji. Kobiety używały zaklęć philia, ponieważ były zależne od swoich mężów. Kobiety były bezsilne. Dlatego też wykorzystywały wszelkie niezbędne środki, aby zatrzymać swoich mężów, ponieważ mężczyźni mogli zostawić swoje żony, kiedy tylko chcieli. Wiele kobiet uciekało się do zaklęć philia, aby zachować urodę i zachować spokój ducha.

Magia miłości

Magia Philia była używana przez kobiety, aby trzymać swojego męskiego towarzysza na dystans i mieć zapewniona jego wierność, odstawowe przekonania na temat postaw seksualnych w Grecji zostały odrzucone przez odkrycia dotyczące zaklęć miłosnych, eliksirów i rytuałów philia, zaklęcia nie były używane przez kobiety do osiągania przyjemności seksualnej, ale raczej jako forma terapii lub lekarstwa. Kobiety powszechnie używały zaklęć philia, próbując zachować swoją urodę i młodość, co w efekcie miało zapewnić ich wierność. Można dostrzec podobieństwa między zaklęciami philia a powszechną praktyką medyczną kobiet. Upiększanie twarzy służy temu samemu celowi, co zaklęcie philia. Lifting sprawi, że kobieta poczuje się pożądana i zaimplementuje jej młodości, przynajmniej w jej umyśle. Wiele kobiet w starożytnej Grecji używało zaklęć jako formy terapii.

Magia miłosna

Bez względu na to, czy zaklęcia rzeczywiście zadziałały, czy nie, sprawiły, że kobiety poczuły się bardziej komfortowo w swojej sytuacji. Miały poczucie, że mają pewną kontrolę nad tym, co się dzieje. W tym sensie magia działa tak samo jak religie. Zaklęcia i modlitwy mają wiele wspólnych cech. Są używane do zapewnienia spokoju umysłu i przywołują coś duchowego, aby kontrolować coś, co ostatecznie wymyka się z ich rąk.

Zaklęcia Erosa były praktykowane głównie przez mężczyzn, natomiast prostytutki pełniły w starożytnej Grecji zupełnie inną funkcję, zaklęcia Erosa były używane do zaszczepiania pożądania i namiętności w kobietach. Prowadziły je do spełnienia seksualnych pragnień mężczyzny, który odprawiał rytuały magii seksualnej. Bez wolności kobiety mogły jedynie mieć nadzieję na poprawę swojej sytuacji, dlatego dążyły do ​​zaklęć wywołujących uczucia. Z drugiej strony mężczyźni mieli swobodę robienia tego, co chcą.

Prostytutki żyły życiem znacznie bardziej podobnym do mężczyzn niż kobiet. Były wolne finansowo, mogły mieszkać tam, gdzie chciały, i nie oczekiwano, że będą służyć tylko jednemu człowiekowi i domowi. Były to jedyne znane kobiety, które używały magii Erosa do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *