Chiromancja a nauka

Chiromancja. Czytelnicy z dłoni badali ręce przez tysiące lat, aby przewidzieć przyszłość. Ludzka ręka zawiera bogactwo informacji. Ponieważ ręce dziecka powstają na wczesnym etapie ciąży, naukowcy lubią mówić, że stanowią one „skamieniały zapis” wczesnego rozwoju. Może on zapewnić wgląd w przyszłe samopoczucie.

chiromancja
chiromancja

Na przykład setki badań wykazały, że stosunek długości palca wskazującego do długości palca serdecznego koreluje z wieloma cechami. Większość badaczy uważa, że ​​dzieje się tak, ponieważ długość palca serdecznego wskazuje na ekspozycję na testosteron w okresie prenatalnym, o którym wiadomo, że ma trwały wpływ. Tymczasem mężczyzna, którego palce wskazujące są dłuższe, jest bardziej podatny na schizofrenię i wczesne choroby serca. Z drugiej strony jest mniej prawdopodobne, że będzie autystyczny lub ma ADHD .

Liczba cyfr może nawet ujawnić coś na temat skłonności osoby do samokontroli. Badania zainspirowane słynnym „badaniem ptasie mleczko” – mierzącym zdolność przedszkolaków do opóźniania nagrody – wykazały, że dzieci z dłuższymi palcami wskazującymi niż serdecznymi częściej opierają się pokusie.

Chiromancja

Być może słyszałeś, że im bardziej symetryczna jest twarz i ciało osoby, tym bardziej jest ona uważana za atrakcyjną. Być może dlatego, że symetria sugeruje dobre geny. I rzeczywiście, pasujące ręce dobrze wróżą. Mężczyzna, którego lewy i prawy palec pasują do siebie, ma tendencję do posiadania szybszej i obfitszej spermy niż ten, którego palce nie pasują . Inne badanie wykazało, że mężczyźni z niedopasowanymi dłońmi częściej zgłaszali depresję .

Linie na rękach mogą również dostarczyć wskazówek dotyczących wczesnego rozwoju. Powszechnie wiadomo, że osoby z zespołem Downa i osoby z alkoholowym zespołem płodowym, a także dzieci kobiet, które zachorowały na odrę w czasie ciąży, częściej niż inni mają „małpią bruzdę”. Poziomą linię rozciągającą się od jednej krawędzi dłoń do drugiej. Ponadto, chociaż ogólne badanie nie jest rozstrzygające, niektóre badania sugerują, że nieprawidłowe wzorce odcisków palców. Takie jak te z większą niż przeciętną liczbą niektórych okółków, łuków lub grzbietów, pojawiają się nieproporcjonalnie wśród osób ze schizofrenią i osób u których cukrzyca rozwija się w średnim wieku. A mężczyźni częściej mają nieprawidłowe wzory odcisków palców niż kobiety. Być może, sugerują naukowcy, ponieważ embriony męskie są bardziej podatne na wpływy środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *