SKĄD WZIĄŁ SIĘ TAROT

TAROT

Po dziś dzień, żaden z historyków nie potrafił udokumentować dokładnego czasu i miejsca powstania kart tarota. Tak naprawdę nie wiadomo jak dokładnie przebiegała jego historia. Przyjmuje się, że TarotTarot ma sześćset letnią tradycję. Na temat powstania tych kart jest wiele różnych opinii. Najstarsza, zachowana talia kart pochodzi najprawdopodobniej z końca czternastego wieku, choć opinia ta także nie jest do końca potwierdzona.

Historia Tarota

jest niezwykła i pełna tajemnic. Równie trudno jest określić miejsce powstania tych magicznych kart. Wielu autorytetów i znawców uważa, że kolebką Tarota jest Egipt, ale nie każdy się z tym zgodzi. Mimo trudności w ustaleniu miejsca i czasu powstania kart Tarota, wszyscy eksperci zgadzają się co do jednego – omawiane karty mają w sobie niezwykłą, magiczną siłę. Mówi się, że Tarot to narzędzie okultyzmu, słowo to pochodzi od łacińskiego wyrazu occultus, co oznacza tajemny, ukryty. Tarot to niezwykła nauka, zyskująca coraz większą popularność. Pojawia się coraz więcej publikacji na temat Tarota, co sprawia, że wiele osób może się nauczyć tej wyjątkowej sztuki wróżenia samemu. Historia tarota jest równie tajemnicza co karty Tarota.

Budowa kart Tarota

Talia kart tarota składa się 78 kart. Tarot dzielimy na dwie części: Arkana Mniejsze (56 kart) i Arkana Większe (22 karty). Arkana, słowo pochodzenia łacińskiego oznacza tajniki, sekrety. Każda, pojedyncza karta ma swoją interpretację. Naukę czytania tych kart powinno się zacząć od poznania Arkanów Większych.

Tarot – interpretacja kart

Przyjmuje się, że w tarocie nie ma jednej, wyłącznej interpretacji kart. Każdy w trakcie nauki wróżenia z kart tarota powinien wypracować swój własny klucz, symbolikę. Tarot nie jest wyrocznią, wskazuje jedynie na możliwości, jakie ma przed sobą człowiek, mówi o tym, co może się wydarzyć, ale nie musi. Tarot ostrzega i podpowiada, mówi o naszych siłach i słabościach, radzi jak walczyć z naszymi lękami, niepowodzeniami, jaką drogę należy obrać, by zakończyła się ona sukcesem. Wróżąc z Tarota można nie tylko poznać swoją przyszłość. Można też dowiedzieć się, jakie wydarzenia z przeszłości mają wpływ na obecną sytuację i w jakim momencie życia jesteśmy teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *